کد خبر : 69

نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه سهم زنان از مدیریت شهر تهران ۱۹ درصد است، اعلام کرد: این سهم به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش پیام‌نو، سید حسن رسولی در جریان بررسی لایحه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی درباره پیشنهادی مبنی بر اینکه پست‌های مدیریت سطوح عالی از ۴۵ سال به ۴۰ سال کاهش یابد، گفت: این پیشنهاد در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح و بررسی شد اما مورد موافقت قرار نگرفت.

وی افزود: یک نیروی جوان اگر به صورت طبیعی و از طریق آزمون سراسری جذب سازمان شود، مسیر ارتقای شغلی خود را متناسب با سطح‌های تعریف شده در این لایحه طی خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه افزایش سهم زنان و جوانان در پستهای مدیریتی شهرداری علاوه بر صورت شکلی باید به لحاظ محتوایی همراه با توانمندسازی آنها انجام شود، گفت: شورای عالی اداری کشور ضوابطی برای سطوح مدیران تعریف کرده است و باید ما استانداردهای این شورا را رعایت کنیم.

رسولی همچنین پیشنهاد کرد در متن ماده واحده لایحه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی کلمه "در انتخابات آتی خود" قید شود و ادامه داد: این پیشنهاد برای شفافیت ماده واحده است زیرا همکاران ما در شهرداری تهران با این لایحه از عدم ثبات شغلی خود نگران هستند و رعایت این لایحه در انتصابات بعدی برای ما اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹درصد از مدیران شهرداری تهران را بانوان تشکیل می دهد، تصریح کرد: بر اساس این لایحه مقرر شده تا این سهم به ۳۰ درصد افزایش یابد.

پیشنهاد مطرح شده با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید.

ارسال نظر