کد خبر : 81

تائید یک خبر توسط معاون وزیر بهداشت

امسال موج آنفلوآنزا در کشور یک ماه زودتر از سال های قبل و از هفته دوم مهرماه آغاز شد و میزان سرعت شیوع این بیماری شدید شده است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۷ نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در کشور فوت کردند. این افراد دارای بیماری های قلبی و تنفسی بودند.

علیرضا رئیسی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کنگره چاقی و بیماری های متابولیک که در بیمارستان میلاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: امسال موج آنفلوآنزا در کشور یک ماه زودتر از سال های قبل  و از هفته دوم مهرماه آغاز شد و میزان سرعت شیوع این بیماری شدید شده است.

وی اظهار داشت: افرادی که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا امسال در کشور جان خود را از دست دادند، دارای بیماری های قلبی و تنفسی بودند.

رئیسی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا برای همه گروه ها ضروری نیست، ادامه داد: افرادی مانند مادران باردار، مبتلایان به سرطان ها، بیماران مزمن قلبی، تنفسی، کلیوی و افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی بدن هستند، باید این واکسن را تزریق می کردند و برای کودکان و دانش آموزان ضروری نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: بحث پیشگیری برای مبتلا نشدن به آنفلوآنزا بسیار اهمیت دارد و وزارت بهداشت آموزش به عموم مردم را از طریق مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه های سلامت برای همه گیر نشدن این بیماری آغاز کرده است.

رئیسی از والدین خواست در صورت سرما خوردن فرزندانشان، از فرستادن آنها به مدرسه خودداری کنند و رعایت اصول بهداشت فردی از جمله شستشوی مداوم دست ها، زدن ماسک و استراحت کافی در صورت وجود بیماری ضروری است.

ارسال نظر