کد خبر : 10151

منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص ادامه رسیدگی به لایحه رتبه‌بندی، بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم طی جلساتی در عصر امروز و سه شنبه در جلسات کمیسیون ابهامات آن رفع شده و برای یکشنبه هفته آینده مجدد به صحن آمده و بررسی آن ادامه پیدا کند.

به گزارش پیام نو، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص سرنوشت لایحه رتبه‌بندی معلمان، گفت: آقایان میرکاظمی (رئیس سازمان برنامه و بودجه) و لطیفی (رئیس سازمان اداری و استخدامی) در جریان رایزنی با مجلس با اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان موافقت کردند که این نظر آن‌ها توسط آقای قالیباف به اطلاع مجلس رسید.

وی ادامه داد: بر همین اساس مقرر شد ماده ۴ این لایحه به کمیسیون ارجاع شود که در جلسه امروز این موضوع به تصویب نمایندگان رسید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص ادامه رسیدگی به این لایحه، بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم طی جلساتی در عصر امروز و سه شنبه در جلسات کمیسیون ابهامات آن رفع شده و برای یکشنبه هفته آینده مجدد به صحن آمده و بررسی آن ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون روند تصویب تا اجرای این لایحه و زمان احتمالی تعیین تکلیف نهایی آن، تصریح کرد: اگر بتوانیم لایحه را برای یکشنبه آینده به صحن بیاوریم در هفته آینده تصویب می‌شود؛ پس از آن هم یک هفته در شورای نگهبان بررسی خواهد شد که بعد از تصویب در شورای نگهبان، برای اجرا از سوی مجلس به دولت ارجاع می‌شود که دولت هم یک ماه برای تدوین و تصویب آیین نامه اجرایی آن فرصت دارد. در مجموع می‌توان گفت طی ۴۵ روز آینده این لایحه تعیین تکلیف شده و به اجرا در خواهد آمد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر