| 17:04   
کد خبر : 12168

تا سال 203‪0

انقلاب چهارم صنعتی را جدی بگیرید و از واقعیت آن غافل نشوید که هم اکنون در جریان است.

پیام نو| پیش‌بینی‌های شگفت‌انگیزی که باور کردنشان سخت است، اما ممکن است به زودی مانند دیگر اتفاقات به واقعیت تبدیل شده و ما با آنها همزیستی کرده ایم و به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شدند، مانند تلفن همراه و دوربین های آن، مرور کردن با موتورهای جستجوگر اینترنت از طریق آن و ارتباط با تمام دنیا از طریق شبکه های اجتماعی که فاصله ها و موانع را از بین برد و در حال هرکسی زمانی را که صرف فضای نت میکند بیشتر از ماندن در کنار خانواده اش است.

 اکنون در اینجا خواندن مطالب زیر که مهمترین چیزی است که در جهان ما اتفاق می افتد را به شما توصیه میکنم:

 ١-  طی 10 سال آینده تمامی پمپ بنزین ها و تعمیرگاه های خودروهای بنزینی و دیزلی ناپدید می شوند.

 ٢-  موتورهای بنزینی/دیزلی از 20،000 قطعه تشکیل شده است.  در حالی که موتورهای خودروهای برقی دارای 20 قطعه هستند و حتی با گارانتی مادام العمر فروخته می شوند و در نمایندگی بسرعت تعمیر می شوند.  جداسازی و تعویض قطعات فقط 10 دقیقه طول می کشد.

  ٣- موتورهای خودروهای الکتریکی معیوب در یک تعمیرگاه منطقه ای براحتی و سریع با استفاده از ربات ها تعمیر خواهند شد.

 ۴- وقتی موتور ماشین الکتریکی شما خراب می شود، به ایستگاهی مانند ایستگاه کارواش می روید، ماشین شما با زمانی کمتر از نوشیدن یک قهوه تعمیر می شود و حتی ماشین شما با یک موتور الکتریکی جدید بیرون می آید!

 ۵- پمپ های بنزین ناپدید می شوند.

 ۶- کنتورهای توزیع برق در خیابان ها با ایستگاه های شارژ برق نصب می شود (در جهان اول شروع شده).

 ٧- تولیدکنندگان بزرگ خودروهای هوشمند پولی را برای راه اندازی کارخانه هایی که فقط خودروهای برقی تولید می کنند، اختصاص داده اند.

 ٨- صنایع زغال سنگ از بین خواهند رفت.  شرکت های بنزین/نفت متوقف می شوند.  حفاری معادن و حفاری نفت متوقف خواهد شد.  با اوپک خداحافظی کنید از هم اکنون "خاورمیانه" دچار مشکل شده است.

 ٩- خانه ها انرژی الکتریکی را در طول روز تولید و ذخیره می کنند تا مورد استفاده قرار گیرد و دوباره به شبکه بفروشد.  این شبکه آن را ذخیره و در صنایعی با مصرف برق بالا توزیع می کند.

 آیا کسی حتی "سقف تسلا" را دیده است؟

 ١٠- کودک امروز ماشین های فعلی را در موزه ها خواهد دید.

 آینده سریعتر از آن چیزی که ما تصور کنیم نزدیک می شود.

 ١١- در سال 1998، کداک 170،000 کارمند داشت و 85 درصد از تولید کاغذ عکس خود را در سراسر جهان به فروش رساند.  در عرض دو سال مدل کسب و کار آنها ناپدید شد و آنها ورشکست شدند.  چه کسی فکر می کرد این اتفاق می افتد؟

 ١٢- اتفاقی که برای کداک و پولاروید افتاد، طی 5 تا 10 سال آینده برای چندین صنعت نیز اتفاق خواهد افتاد.

 ١٣- آیا در سال 1998 فکر می کردید که بعد از 3 سال هیچ عکسی روی فیلم گرفته نمی شود؟  با گوشی های هوشمند، این روزها چه کسی دوربین دیجیتال ندارد؟

 ١۴- دوربین های دیجیتال در سال 1975 اختراع شدند. اولین دوربین دارای 10000 پیکسل بود، اما از قانون مور پیروی می کرد.  مانند تمام فناوری‌ها، برای مدتی ناامید شد و سپس بسیار بهتر شد و غالب شد.

 ١۵- این اتفاق دوباره (سریعتر) با هوش مصنوعی، سلامت، خودروهای خودمختار و الکتریکی، آموزش، چاپ سه بعدی، کشاورزی و مشاغل رخ خواهد داد.

 ١۶- نویسنده کتاب * شوک آینده * به انقلاب صنعتی چهارم خوش آمدید.

 ١٧- نرم افزارها اکثر صنایع سنتی را در 5 تا 10 سال آینده مختل کرده و خواهد کرد.

 ١٨- نرم افزار UBER هیچ ماشینی ندارد، بزرگترین شرکت تاکسی در جهان!  چه کسی فکرش را می کرد که چنین اتفاقی بیفتد؟

 ١٩- اکنون Airbnb بزرگترین شرکت هتلداری در جهان است، با اینکه حتی  هیچ املاک و مستغلاتی ندارد.  آیا هیلتون انتظارش را داشت؟

 ٢٠- با پیشرفت بشر در تکنولوژی هوش مصنوعی کامپیوترها در درک مسائل جهان بهتر می شوند. امسال یک کامپیوتر بهترین بازیکن جهان را شکست داد (10 سال زودتر از حد انتظار).

 ٢١- وکلای جوان ایالات متحده به دلیل پیدایش نرم‌افزار "واتسون IBM" که به شما مشاوره حقوقی در عرض چند ثانیه با دقت 90 درصد در مقایسه با دقت 70 درصد در انسان ها را ارائه می کند، شغلی پیدا نمی کنند.  بنابراین اگر در حال تحصیل در رشته حقوق هستید، فورا متوقف شوید.  وکلا در آینده 90 درصد کاهش می یابد و فقط متخصصان باقی می مانند.

 ٢٢- برنامه واتسون به پزشکان در تشخیص سرطان کمک می کند (4 برابر دقیق تر از پزشکان).

 ٢٣- فیس بوک اکنون دارای نرم افزار تشخیص چهره (بهتر از انسان) است.  در سال 2030 کامپیوترها از انسان هوشمندتر خواهند بود.

 ٢۴-  هم اکنون با تلاش "تسلا"اولین ماشین خودران ظاهر شده.  و در عرض دو سال کل صنعت تغییر خواهد کرد.  شما دیگر نمی خواهید ماشین داشته باشید زیرا با تلفن خود با ماشین تماس می گیرید و ظاهر می شود و شما را به مقصد می رساند.

 ٢۵- ماشین خود را متوقف نمی‌کنید، بلکه هزینه مسافت طی شده را می‌پردازید که نتیجه آن در هنگام رانندگی است.  جوانان امروزی هرگز گواهینامه رانندگی نخواهند گرفت و هرگز صاحب ماشین نخواهند شد.

 ٢۶- این تکامل تکنولوژی روند حمل و نقل شهرهای ما را تغییر می‌دهد، 90 تا 95 درصد کمتر به خودرو نیاز داریم.  پارکینگ های قبلی به پارک سبز تبدیل می شود.

 ٢٧- هر ساله 1.2 میلیون نفر در سراسر جهان در تصادفات رانندگی از جمله رانندگی بی احتیاطی یا در حالت مستی جان خود را از دست می دهند.  ما اکنون در هر 60،000 مایل یک تصادف داریم.  با رانندگی خودکار، تصادفات به یک تصادف در 6 میلیون مایل کاهش می یابد.  این باعث نجات یک میلیون نفر در سال می شود.

 ٢٨- اکثر شرکت های خودروسازی سنتی بدون شک "ورشکست" خواهند شد.  آنها رویکرد تکاملی را امتحان خواهند کرد و فقط خودروی بهتری خواهند ساخت و شرکت های فناوری (تسلا، اپل، گوگل) رویکرد انقلابی را با رایانه روی چرخ (ماشین های الکتریکی هوشمند) خواهند ساخت.

 ٢٩-  در حال حاضر VOLVO  از شر موتورهای احتراقی داخلی در اتومبیل های خود خلاص شد و آنها را فقط با موتورهای الکتریکی و هیبریدی جایگزین کرد.

 ٣٠- مهندسان فولکس واگن و آئودی.  کاملاً از تسلا وحشت دارند ولی آنها باید باشند.  تمام شرکت هایی که خودروهای برقی ارائه می دهند را ببینید.  این فقط چند سال پیش شناخته شده نبود.

 ٣١- "شرکت های بیمه" با مشکلات بزرگی مواجه خواهند شد زیرا هزینه ها بدون حادثه ارزان می شود.  مدل کسب و کار بیمه خودرو ناپدید خواهد شد.

 ٣٢- املاک و مستغلات تغییر خواهد کرد.  زیرا با کار در حال حرکت، مردم برج های خود را رها کرده و به محله های زیباتر و مقرون به صرفه تر می روند.

 ٣٣- در سال 2030، خودروهای الکتریکی بر صنعت خودروسازی و مسائل زیست محیطی تسلط خواهند یافت.  شهرها سر و صدای کمتری خواهند داشت و هوا بسیار تمیزتر خواهد بود.

 ٣۴- برق فوق العاده ارزان و تمیز خواهد بود.  تولید انرژی خورشیدی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

 ٣۵- شرکت‌های انرژی فسیلی (نفت) سعی می‌کنند دسترسی تاسیسات خورشیدی منازل خورشیدی به شبکه را محدود کنند تا از رقابت جلوگیری کنند، اما این به سادگی نمی‌تواند ادامه یابد - فناوری در راه است.

 ٣۶- در بحث سلامت نیز قیمت Tricorder X در سال جاری اعلام می شود.  شرکت‌هایی هستند که یک دستگاه پزشکی (به نام «تری‌کورد» از Star Trek) می‌سازند که با تلفن شما کار می‌کند و اسکن شبکیه و نمونه خون شما را می‌گیرد و تنفس می‌کند.  این 54 نشانگر زیستی را تجزیه و تحلیل می کند که تقریباً هر بیماری را شناسایی می کند.  در حال حاضر ده ها برنامه تلفن همراه برای اهداف سلامتی موجود است.

 سقوط کشور افغانستان و اشغال آن بدست گروهی عقب مانده و تحت سلطه انگلیس گواه بر آن دارد که منابع تولید انرژی نوین ماشین‌ها در آینده ای نزدیک که در سنگهای کوه های این کشور به مقدار 90% موجود جهان یافت شده است جایگزین نفت خاورمیانه خواهد شد.

از واقعیت تغییرات زندگی  در 10 سال آینده غافل نشوید که هم اکنون در حال اتفاق افتادن است.

 گردآوری و ویرایش - دکتر شهرام شاکری یوسفی

 

ارسال نظر