| 02:23   
کد خبر : 12194

خبرگزاری اسپانیایی معرفی کرد

​۱۰ رویداد مهم ورزش ایران در سال ۲۰۲۱ از سوی خبرگزاری اسپانیایی معرفی شد.

به گزارش پیام نو، ۱۰ رویداد مهم ورزش ایران در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است که نام حسن یزدانی و همچنین دروازه‌بان تیم ملی فوتبال بانوان ایران در آن دیده می‌شود.

به نقل از EFE، حسن یزدانی در کنار زهره کودایی تنها نمایندگان ورزش ایران در جمع قهرمان های کشور در عرصه های مختلف در سال گذشته میلادی هستند. خبرگزاری افه اسپانیا به معرفی مهمترین اتفاق های ایران در سال جاری میلادی پرداخته که انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور و علی باقری کنی به عنوان رئیس تیم مذاکره کننده ارشد هسته ای از این بین بوده اند.

در همین راستا پیروزی حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور آمریکایی و کسب مدال طلای جهان نیز به عنوان یکی از این اتفاق ها مدنظر بوده است. 

حسن یزدانی پس از پیروزی بر دیوید تیلور آمریکایی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در ماه اکتبر در اسلو برگزار شد، به چهره محبوبی تبدیل گشت و پوستر او در خیابان های اصلی تهران دیده شد.

پس از سه شکست متوالی یزدانی از تیلور، این ایرانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد، توانست در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلو رقیب آمریکایی را شکست داد و باعث خوشحالی کشورش شد.

موضوع زهره کودایی دروازه بان تیم زنان ایران 

اردن در اقدامی غیراخلاقی خواستار تعیین جنسیت دروازه بان تیم زنان ایران شد. پوسترهای حمایتی زیادی از او در ایران زده شد و خیلی‌ها در ایران به حمایت از این دروازه‌بان زن پرداختند.

لغو حضور تماشاگران در دیدار ایران و کره جنوبی

در شهریور ماه اعلام شد که حضور بانوان در دوئل ایران و کره جنوبی برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ماه سپتامبر مجاز خواهد بود، اما بعداً این تصمیم لغو شد و بازی کلا بدون تماشاگر برگزار شد. 

منبع: ایسنا

ارسال نظر