| 17:32   
کد خبر : 12303

آینده دیفای چگونه خواهد بود؟

شرکت تتر، صادر کننده استیبل کوین USDT، هفته گذشته آدرس اتریومی که حاوی بیش از یک میلیون USDT بود را در لیست سیاه خود قرار داد.

به گزارش پیام نو، به نقل از بلاک‌کریپتو، بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، هفته گذشته بیش از یک میلیون دلار USDT مسدود شده است. با توجه به اینکه این میزان متعلق به تنها یک آدرس بوده است، موجودی این کیف پول به میزان قابل توجهی بالا تلقی می‌شود. شرکت تتر در تاریخ ۳۰ دسامبر تابع AddedBlacklist را فراخوانی کرده و بدین شکل موجودی ارز دیجیتال تتر آن را مسدود نموده است و اکنون نمی‌توان از این آدرس تترها را منتقل کرد.

هنوز مشخص نیست که این آدرس به چه کسی تعلق دارد. علاوه بر استیبل کوین تتر، آدرس مذکور توکن‌های بسیاری هولد می‌کند و هنوز آنها را به کیف پولی دیگر منتقل نکرده است.

سخنگوی تتر در گفتگویی اعلام کرد برای حفظ حریم خصوصی مشخصات مالک این کیف پول را فاش نخواهد کرد اما خاطرنشان کرد این شرکت به طور منظم با قانون‌گذاران و سازمان‌های مجری قانون در سراسر جهان، در رابطه با هر پرونده‌ای که در ارتباط با هک‌ و کلاهبرداری باشد، برای مسدود کردن آدرس‌ها همکاری می‌کند.

آدرس مسدود شده توسط شرکت تتر

سخنگوی تتر در این رابطه گفت:

تتر توانسته است از طریق مسدود کردن آدرس‌ها، به بازیابی وجوهی که توسط هکرها به سرقت رفته است کمک نماید.

همکاری جدید تتر برای شفاف سازی تراکنش ها؛ آیا خطری کاربران ایرانی را تهدید می کند؟

بر اساس آخرین داده‌ها، شرکت تتر روند مسدودسازی آدرس‌ها را از سال ۲۰۱۷ شروع کرد و تا به امروز بیش از ۵۰۰ آدرس در شبکه بلاکچینی اتریوم را مسدود کرده است.

جالب است بدانید تتر علاوه بر مکانیسم مسدودسازی، مکانیسمی با نام «بازیابی» دارد؛ این بدان معنی است که می‌تواند USDT ها را فریز کرده و در موارد خاص دوباره آنها را صادر نماید. به عنوان مثال، اگر کاربری تتر خود را به آدرس اشتباهی فرستاده باشد، می‌تواند با مسدودسازی وجوه ارسالی به آدرس اشتباه، دوباره دارایی خود را پس بگیرد.

مسدود سازی آدرس های اتریوم توسط شرکت تتر و USDC؛ آینده دیفای چگونه خواهد بود؟

البته برای این آدرس یک میلیون دلاری قرار نیست مکانیسم بازیابی فعال شود و USDT ها مسدود شده باقی خواهند ماند. سخنگوی تتر در این رابطه خاطرنشان کرد چنین مواردی معمولاً به این خاطر است که آدرس مسدود شده خطایی کرده و یا در حال بررسی توسط یک سازمان مجری قانون است.

از این رو به کاربران ایرانی توصیه می‌شود به دلیل آنکه امکان مسدود شدن دارایی USDT در کیف پول کاربران وجود دارد و ایران جزو کشورهای تحت تحریم قرار دارد، در صورت نیاز از استیبل کوین دای برای نقل و انتقالات استفاده کنید و یا از یک ارز واسط به جای استیبل کوین‌ها استفاده کنید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص امنیت دارایی‌ها، لایو «محافظت از دارایی‌های دیجیتال در برابر تحریم‌ها» را مشاهده کنید.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر