| 17:43   
کد خبر : 12432

آوه آرک (Aave Arc) نسخه سازمانی پلتفرم معروف وام‌دهی دیفای آوه، عرضه شده و شرکت تصدی سازمانی رمزارز فایربلاکز به اولین عضو مجاز آوه آرک تبدیل شده است.

به گزارش پیام نو، به نقل از Block، آوه ابتدا در ماه جولای سال گذشته این پلتفرم با مجوز را معرفی کرد. هدف این پلتفرم، سازمان‌هایی است که در صدد مشارکت در حوزه دیفای مطابق با قوانین کنونی هستند.

آوه آرک به نهادهای مشخصی که تحت بررسی قانونی دقیق مالی قرار گرفته‌اند امکان می‌دهد تا به طور خودکار به وام‌دهی و وام‌گیری رمزارز به سایر نهادها بپردازند. آوه آرک همانند پروتکل اصلی آوه فعالیت می‌کند، اما فقط نهادهای مجاز و تاییدشده می‌توانند در این پلتفرم مشارکت کنند.

معرفی کامل پروتکل Aave و توکن حاکمیتی AAVE

فایربلاکز به اولین عضو مجاز آوه آرک تبدیل شده است و می‌تواند به بررسی سازمان‌هایی بپردازد که به دنبال وام‌دهی و وام‌گیری رمزارز در این پلتفرم هستند. آوه آرک در ابتدا از چهار رمزارز پشتیبانی می‌کند که عبارتند از اتر، رپد بیت کوین، USDC و توکن بومی AAVE.

طبق گفته مایکل شائولوف (Michael Shaulov) هم‌بنیانگذار و مدیرعامل فایربلاکز، عرضه آوه آرک به سازمان‌های بزرگ جهان امکان می‌دهد تا در حوزه دیفای حضور یابند.

شائولوف گفته است که فایربلاکز از رویه‌های احراز هویت مشتریان (KYC) و بررسی‌های قانونی طبق دستورالعمل‌های FATF استفاده می‌کند تا سازمان‌ها را وارد حوزه دیفای کند.

فایربلاکز هنگام عرضه، ۳۰ سازمان را وارد پلتفرم آوه آرک می‌کند. این سازمان‌ها شامل SEBA Bank، بلوفایر کپیتال (Bluefire Capital که توسط گلکسی دیجیتال خریداری شده است)، کوین شیرز (CoinShares)، GSR، ریبیت کپیتال (Ribbit Capital)، QCP Capital و وینترمیوت (Wintermute) می‌شوند.

ریچ روزنبلوم (Rich Rosenblum) هم‌بنیانگذار و رییس GSR گفته است: عرضه آوه آرک، لحظه‌ای مهم و نقطه عطفی در حوزه دیفای است. با توجه به اینکه فایربلاکز می‌تواند دسترسی به استخرهای دیفای را برای سازمان‌ها محقق سازد، شرکت‌هایی نظیر ما می‌توانند محصولاتی جدید برای مشتریان خود ایجاد کنند.

اگرچه فایربلاکز اولین عضو مجاز آوه آرک است، اما انتظار می‌رود نهادهای بیشتری به این پلتفرم ملحق شوند. ماه گذشته، سکیوریتایز (Securitize) پروپوزال خود را به انجمن نظارتی آوه ارائه داد تا به عضو مجاز بعدی آوه آرک تبدیل شود.

استنی کولچوف (Stani Kulechov) موسس و مدیرعامل آوه گفته است: اعضای مجاز بیشتر در آوه آرک به سازمان‌ها کمک می‌کند تا انتخاب‌های بیشتری برای ورود به آوه آرک در اختیار داشته باشند.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر