| 20:43   
کد خبر : 12610

اضافه شدن سه آدرس دیگر اتریوم به لیست سیاه؛

طبق آخرین اخبار به دست آمده تتر سه آدرس دیگر اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرده است که در این آدرس بلاک شده بیش از ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین USDT نگه‌داری می‌شود.

به گزارش پیام نو، طبق آخرین اخبار به دست آمده تتر سه آدرس دیگر اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرده است که در این آدرس بلاک شده بیش از ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین USDT نگه‌داری می‌شود. در نظر داشته باشید که به عنوان یک شرکت متمرکز، تتر این امکان را دارد تا آدرس‌های مشکوک در جرم، پولشویی یا موارد درگیر را در لیست سیاه خود قرار دهد.

تتر سال گذشته ۳۱۲ آدرس را به لیست سیاه اضافه کرد و این مسدود کردن ۱۵۰ میلیون دلاری اولین مسدودی در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود، تاریخچه این مسدود شدن‌ها نیز از ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۷ آذر ۱۳۹۶) شروع شده که تا کنون ۵۶۳ آدرس را به لیست سیاه اضافه شده است.

در سال ۲۰۲۰، تتر حدود ۳۵ میلیون دلار USDT را مسدود کرد تا از سرمایه گذاری هکرها در سرقت خود جلوگیری کند. همچنین ممکن است دلایل امنیتی برای قرار گرفتن در لیست سیاه وجود داشته باشد، مانند ارتباط با کلاهبرداری، که اریک وال (Eric Wall)، مدیر ارشد اجرایی Arcane Asset به عنوان دلیلی برای مسدود شدن دارایی تتر در سال ۲۰۲۰ به آن اشاره کرد.

نگرانی‌های مربوط به عدم تمرکززدایی ممکن است عاملی برای پذیرش استیبل کوین TerraUSD (UST) از بلاک چین Terra باشد، TerraUSD در حال حاضر چهارمین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار ۱۰.۶ میلیارد دلار است. ارزش بازار این رقیب غیرمتمرکز در مقایسه با USDT که چهارمین ارز دیجیتال بزرگ در مجموع با ارزش بازار ۷۸.۵ میلیارد دلار است، هنوز فاصله زیادی دارد.

پیشی گرفتن موجودی استیبل کوین USDC از USDT بر بستر اتریوم

طبق اطلاعات The Block هم اکنون تعداد موجودی USDC بر بلاک چین اتریوم به عدد ۳۹.۹۲ میلیارد رسیده است و این در حالی است که موجودی استیبل کوین تتر (USDT) بر بستر اتریوم ۳۹.۸۲ میلیارد می‌باشد. یکی از دلایل رشد استفاده از USDC استفاده‌ آن در حوزه غیر متمرکز (DeFi) عنوان شده است، در حالی که در نقطه مقابل تتر به ندرت در فضای غیر متمرکز استفاده می‌شود و بیش‌ترین استفاده از آن به صرافی‌های متمرکز محدود می‌شود.

منبع: ارز تودی

ارسال نظر