| 17:23   
کد خبر : 12617

سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک:

سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک از آماده‌شدن نسخه پایلوت رمزارز ملی توسط بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش پیام نو، سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک از آماده‌شدن نسخه پایلوت رمزارز ملی توسط بانک مرکزی خبر داد. وی با اشاره به تلاش و مطالعات 8 ساله چین برای ساخت رمزارز ملی چین گفت: حدود ۲ سال بر روی پلتفرم و زیرساخت رمز پول بانک مرکزی کار مستمر انجام دادیم و در حال حاضر نمونه پایلوت آن آماده شده است.

وی در ادامه از ابعاد گسترده مزایای استفاده از رمزارز اختصاصی برای کشور خبر داد و در این باره افزود: مسئله پروژه رمز پول فقط تبدیل ریال به فرم دیجیتال نیست بلکه باید ابعاد اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و ریسک‌ها را نیز در نظر بگیریم که این مسئله نیازمند مطالعات سنگین است.

مدیرعامل شرکت انفورماتیک با بیان اینکه تنها 55 کشور در سطح جهان، اقدام به طراحی رمزارز اختصاصی برای کشور خود کرده‌اند، افزود: به نظر می‌رسد این پروژه سال آینده به بلوغ می‌رسد.

وی در ادامه بر لزوم همکاری و فعالیت تمامی بانک‌ها با بانک مرکزی و شرکت انفورماتیک تاکید و بانک‌ها را لایه دوم این فرایند خطاب کرد. نجفی درباره وظیفه بانک‌ها در مورد رمز پول ملی اذعان کرد: بانک‌ها باید با ایجاد کیف پول، به مشتریان سرویس دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از لزوم توجه به نوآوری در سطوح مختلف بانکی مطالبی را عنوان کرد.

در پایان نجفی با عنوان مبحثی به نام بانکداری باز که در برابر فضای بانکی قرار دارد، گفت: این مسئله سبب شده تا بانک‌ها مجبور شوند که ارائه سرویس‌های خود را در اختیار شرکت‌های نوپا قرار دهند و شرکت‌های نوپا هم با ترکیب این سرویس‌ها، خدمات جدیدی به جامعه ارائه می‌دهند؛ در نهایت شاهد یک بازی برد – برد خواهیم بود.

منبع: مهر

ارسال نظر