| 13:10   
کد خبر : 14529

کوین تلگراف:

تحلیلگران معتقدند افزایش قیمت بیت کوین و بسته شدن کندل روزانه بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار یک تغییر روند کلان است که معامله‌گران مدت‌ها منتظر آن بودند.

به گزارش پیام نو، به نقل از کوین تلگراف، سرمایه‌گذاران بازار رمزارز در تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین) روحیه بسیار خوبی داشتند زیرا رشد بازار در طول هفته، یک روز دیگر نیز ادامه یافت و قیمت بیت کوین و اتر به ترتیب به ۴۸,۰۰۰ و ۳۴۰۰ دلار رسید.

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که پس از توقف موقت در سطح قیمت ۴۷,۰۰۰ دلار در اوایل روز دوشنبه، موج خرید در بعدازظهر همین روز باعث شد که قیمت بیت کوین به بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار برسد و گاوها مقصد بعدی خود را بر روی قیمت ۵۲,۰۰۰ دلار قرار دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

رالی صعودی چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون به منطقه خرید بیش از حد کشانده است. این بدان معناست که مومنتوم بازار به نفع خریداران است.

خرس‌ها در تلاشند تا روند صعودی قیمت بیت کوین را در خط کانال صعودی ترسیم شده در شکل زیر متوقف کنند اما اگر خریداران بتوانند بر این مقاومت غلبه کنند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به سمت سطح روانی ۵۰٬۰۰۰ دلار و پس از آن تا ۵۲٬۰۰۰ دلار رشد کند.

در صورتی که این امر محقق نشود و قیمت بیتکوین کاهش یابد، خریداران تلاش می‌کنند تا سطح ۴۵٬۴۰۰ دلار را به یک حمایت قوی تبدیل کنند. اگر موفق شوند ادامه روند صعودی شانس بهتری خواهد داشت و در صورتی که این حمایت از دست برود، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت BTC را زیر این سطح نگه دارند تا مومنتوم صعودی تضعیف شود.

یکی دیگر از تحلیلگران تکنیکال به اسم Crypto Yoddha نظر مشابهی داشته و گفته است:

دو حالت ممکن است رخ دهد: قیمت بیت کوین کاهش یابد و برای افزایش قیمت دیگری آماده شود یا افزایش قیمت تا ۵۲,۰۰۰ دلار ادامه می‌یابد.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر