| 21:35   
کد خبر : 14704

روزنامه کویتی مدعی شد

الجریده مدعی شد هیئتی شامل ۲۵ کارشناس ایرانی به ارائه مشاوره به روسیه اعزام شده اند.

پیام نو| یک روزنامه کویتی از سفر هیئت کارشناسان ایرانی به روسیه برای ارائه مشاوره در زمینه دور زدن تحریم‌ها خبر داد. به گزارش ایلنا، روزنامه کویتی الجریده مدعی شد که یک منبع آگاه دولتی در ایران فاش کرده که تهران هیئتی شامل ۲۵ کارشناس ایرانی از وزارت صمت و متخصصان در زمینه مکانیزم‌های دور زدن تحریم‌های غربی را برای ارائه مشاوره به همتایان روس خود، به روسیه اعزام کرده است.

بنا به گفته این منبع آگاه، مسکو خواستار دریافت اطلاعات فنی و دقیقی از تجربه ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها و زندگی با تحریم‌ها طی چهل سال شده است. به ادعای این روزنامه و به نقل از این منبع آگاه که خواسته نامش فاش نشود، بررسی‌های اولیه‌ای که این هیئت پیش از سفر به روسیه انجام داده است، نشان می‌دهد که تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه بزرگتر از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران است اما دور زدن این تحریم‌ها آسان‌تر است؛ چرا که در درجه اول این تحریم‌ها بین‌المللی نیست و علاوه بر آن، بیش از 125 کشور جهان به تحریم‌ها علیه روسیه پایبند نیستند.

زمان سفر هیئت کارشناسان تحریم ایران به مسکو پایتخت روسیه آن طور که الجریده مدعی شده است، امروز سه‌شنبه چهارم آوریل برابر پانزدهم فروردین بوده است.

آمریکا به همراه برخی متحدانش از جمله بریتانیا، ژاپن و کانادا تحریم‌هایی شدید و گسترده‌ای را به دلیل تهاجم نظامی روسیه در اوکراین علیه مسکو اعمال کرده‌اند. روسیه اکنون به تحریم شده‌ترین کشور جهان تبدیل شده است.

ارسال نظر