| 19:23   
کد خبر : 14715

پوران درخشنده، نویسنده و کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون ایران، زنگ افتتاح نمایش «مده‌آ در قندهار» را به صدا در می‌آورد.

به گزارش پیام نو، پوران درخشنده، نویسنده و کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون ایران، زنگ افتتاح نمایش «مده‌آ در قندهار» را به صدا در می‌آورد. در آئین افتتاحیه این نمایش، هنرمندان نام آشنای دیگری نیز در کنار مخاطبان هنر تئاتر از حوزه های مختلف سینما، تئاتر، تلویزیون، موسیقی، دوبله و دیگر هنرها حضور خواهند داشت.

مده‌آ در قندهار» از هفدهم فروردین ۱۴۰۱ هر شب از ساعت ۲۱ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن استاد عزت‌الله انتظامی خانه هنرمندان ایران با نقش‌آفرینی، حمیدرضاکاظمی‌پور، بهزاد محسنی، نازیلا احمدی، نرگس هزاره و مانی خلیلی بر روی صحنه خواهد رفت.

گفتنی است  نمایش مده آ در قندهار از عشق زن افغان می گوید که توسط سیاست غلط در قندهار بلعیده می شود.

شایان ذکر است پوران درخشنده (زاده ۷ فروردین ۱۳۳۰) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده ایرانی است که تحصیلات خودر را در رشتۀ سینما با گرایش کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون به پایان رسانده است. وی دارای لوح افتخار درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است. فعالیت هنری این بانوی ایران از سال 1365 در حوزه های نگارش و ساخت فیلمهای کوتاه و بلند آغاز شده است و در فیلم‌های بسیاری در جایگاه نویسنده، کارگردان، بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان فنی حضور داشته است. «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» از مهم‌ترین آثار این کارگردان نام آشنای سینمای ایران است.

 

ارسال نظر