| 19:36   
کد خبر : 15024

کریپتواسلیت:

قیمت بیت کوین در شب گذشته به کانال ۳۹,۰۰۰ دلار سقوط کرد. این در حالی است که قرار است امروز اطلاعات مرتبط با شاخص CPI (شاخص قیمت مصرف‌کننده) آمریکا منتشر شود.

به گزارش پیام نو، به نقل از کریپتواسلیت، با کاهش قیمت بیت کوین به کانال ۳۹,۰۰۰ دلار، که از تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) تاکنون بی‌سابقه بوده است، کاخ سفید اعلام کرده است که اطلاعات مرتبط با CPI (شاخص قیمت مصرف‌کننده) امروز منتشر شود. در این بیانیه تایید شده است که قیمت بنزین در کشور آمریکا در ماه مارس تقریبا ۲۵٪ افزایش یافته است و این آمار و ارقام بر میزان تورم تاثیرگذار خواهد بود.

 

آیا افزایش بیش از انتظار تورم در راه است؟

در ماه فوریه، اطلاعات CPI نشان می‌دادند که تورم به ۷.۹٪ رسیده بود، در حالی که قیمت سوخت، افزایش ۶.۷٪ داشت. اگر افزایش ۶.۷٪ قیمت بنزین در ماه فوریه را با افزایش ۲۵٪ ماه مارس مقایسه کنیم، با افزایش بسیار زیاد تورم مواجه می‌شویم که می‌تواند تلاطمی در بازارهای مالی ایجاد کند. پیش‌بینی کنونی از افزایش تورم، رشد ۸.۴٪ در ماه مارس است. هرچند، این اطلاعات نشان می‌دهند که ممکن است شاهد عددی بالاتر از ۱۵٪ باشیم. اوراکل Truflation شبکه چین‌لینک که برای پیش‌بینی تورم استفاده می‌شود، افزایش ۱۳.۵٪ را پیش‌بینی کرده است.

افزایش تورم و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

اگر تورم طبق این پیش‌بینی‌ها افزایش یابد، احتمالا شاهد فروش عمده در سهام شرکت‌های فناوری و سهام‌هایی با رشد زیاد خواهیم بود. متاسفانه، بیت کوین اخیرا عملکردی مشابه با سهام شرکت‌های فناوری پیدا کرده است و در این شرایط، روند نزولی در پیش می‌گیرد. هرچند، حتی با وجود کاهش ۶٪ قیمت بیت کوین، در صورتی که آمار CPI اعلام شود و قیمت این رمزارز با کاهش بیشتری مواجه نشود، باز هم می‌توان بیت کوین را به عنوان یک دارایی محافظت از سرمایه در مقابل تورم به شمار آورد.

پس از انتشار بیانیه کاخ سفید، قیمت بیت کوین تقریبا ۳٪ کاهش یافت. این موضوع نشان می‌دهد که ممکن است اطلاعات مرتبط با تورم، تاثیر خود را بر قیمت بیت کوین گذاشته باشند. با توجه به فعالیت بدون توقف بازار کریپتو، این بازار قابلیت منحصربه‌فردی در خصوص واکنش همزمان به رویدادهای جهانی را دارد. واکنش بیت کوین به کاهش قیمت سهام شرکت‌های فناوری می‌تواند نکته جالب و حائز اهمیتی محسوب شود.

اطلاعات CPI ماه مارس در ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) در وبسایت آمار اداره کار منتشر می‌شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین تایم فریم ساعتی

قیمت بیت کوین پس از آنکه نتوانست خود را بالای سطح ۴۳,۵۰۰ دلار تثبیت کند، دیروز با ریزش به زیر ۴۲,۰۰۰ دلار، روند نزولی سریعی را به خود گرفت. این روند نزولی با کاهش به زیر سطح حمایتی ۴۰,۰۰۰ دلار ادامه یافت. بدین ترتیب BTC حمایت میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته (خط آبی) خود را نیز از دست داد و تا حمایت ۳۹,۲۴۰ دلار سقوط کرد. با بسته شدن کندل روزانه بیت کوین، این رمزارز توانسته است تاکنون خود را به سطح مقاومتی ۴۰,۰۰۰ دلار برساند. مقاومت بعدی ۴۰,۲۰۰ دلار است. هرگونه برگشت خوردن از این ۲ سطح می‌تواند بیت کوین را برای کاهش مجدد قیمت آماده کند و در صورت شکسته شدن این سطوح، هدف بعدی مقاومت ۴۱,۳۵۰ دلار خواهد بود. این مقاومت در نزدیکی سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی شکل گرفته از ریزش قیمت از ۴۳,۴۱۵ دلار تا ۳۹,۲۰۰ دلار است. در طرف مقابل اگر بیت کوین سطح حمایتی ۳۸,۸۸۰ دلار تا ۳۹,۲۴۰ دلار را از دست دهد، فشار فروش افزایش خواهد یافت و می‌تواند آن را تا ۳۷,۵۰۰ دلار دچار ریزش کند.

شاخص MACD به آرامی وارد ناحیه صعودی شده است. اندیکاتور RSI نیز از ناحیه اشباع فروش در تایم فریم ساعتی فاصله گرفته است.

تحلیل بیت

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی

 

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر