| 22:28   
کد خبر : 15477

درخواست کاهش الزامات نظارتی؛

خبرگزاری رویترز: ۴۶ شرکت و سازمان ارزهای دیجیتال در نامه‌ای به اتحادیه اروپا در مورد الزامات افشای تراکنش‌ها ارسال کرده و خواسته‌اند تا برخی الزامات نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال کاهش یابد.

به گزارش پیام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز این هفته گزارش داد که ۴۶ شرکت و سازمان ارزهای دیجیتال در نامه‌ای به ۲۷ وزیر دارایی اتحادیه اروپا در مورد الزامات افشای تراکنش‌ها ارسال کرده و خواسته‌اند تا برخی الزامات نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال کاهش یابد. در این نامه که روز ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) ارسال شده، نویسندگان از سیاست‌گذاران اتحادیه اروپا خواستند تا اطمینان حاصل کنند که مقررات آنها فراتر از قوانین موجود نباشد. قوانین کنونی مطابق با استانداردهای تعیین‌شده توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) است. آنها همچنین از اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا پروژه‌های غیرمتمرکز، از جمله پروژه‌های دیفای را از الزامات ثبت‌ به‌عنوان اشخاص حقوقی مستثنا کنند.

این ۴۶ شرکت و نهاد در نامه خود تأکید کرده‌اند که برخی از استیبل کوین‌های غیرمتمرکز نباید مشمول چارچوب نظارتی بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) شوند. نویسندگان نامه همچنین خاطرنشان کردند مقرراتی که منجر به افشای عمومی جزئیات تراکنش‌ها و آدرس‌های کیف پول‌ها می‌شود، با کاهش حریم خصوصی و ایمنی دارندگان همه صاحبان دارایی‌های دیجیتال را در معرض خطر قرار می‌دهد.

منبع: ارزدیجیتال

ارسال نظر