| 17:57   
کد خبر : 12089

گردش در متاورس؛

پاریس هیلتون (Paris Hilton)، هنرپیشه، خواننده و مدل آمریکایی، شب سال نوی میلادی کنسرتی را در متاورس برگزار کرد.

به گزارش پیام نو، پاریس هیلتون (Paris Hilton)، هنرپیشه، خواننده و مدل آمریکایی، شب سال نوی میلادی کنسرتی را در متاورس برگزار کرد. برای این منظور، هیلتون یک جزیره مجازی را برای خود در دنیای مجازی روبلوکس (Roblox) ایجاد کرده است.

 

در این جزیره که دنیای پاریس (Paris World) نام دارد، کاربران می‌توانند از نسخه دیجیتالی املاک هیلتون در بورلی هیلز و عمارت سگ‌های او بازدید کنند، در پیاده‌رویی که با الهام از جشن عروسی فوق لاکچری او و همسرش کارتر رئوم در اوایل سال جاری ایجاد شده، قدم بزنند و با یک ماشین اسپرت یا قایق بادبانی لوکس در جزیره گردش کنند.paris-hilton-metaverse

مانند سایر جهان‌های مجازی، برای خرید لباس مجازی یا رزرو یک جت اسکی در دنیای پاریس نیز به مبالغ اندکی نیاز است.

در همین راستا، هیلتون می‌گوید:

برای من، متاورس جایی است که شما می‌توانید هر کاری را که می‌توانید در زندگی واقعی انجام دهید، در دنیای دیجیتال هم انجام دهید. همه نمی‌توانند تجربه این‌چنینی داشته باشند، بنابراین ما در طول یک سال گذشته با هم روی این طرح کار کرده‌ایم.

پاریس هیلتون ۴۰ ساله اولین خواننده‌ای نیست که از متاورس استقبال می‌کند؛ اصطلاحی گسترده که به یک دنیای مجازی اشاره دارد. مارک زاکربرگ، هم‌بنیانگذار فیس‌بوک این اصطلاح را امسال رایج کرد و با تغییر نام شرکت خود به متا (Meta)، بر نقش متاورس در آینده این شرکت تأکید کرد.

برندهایی مانند برند کالاهای لوکس تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) اخیرا خطی ​​از لباس‌های آماده دیجیتال را برای آواتارهای روبلوکس راه‌اندازی کرده است. نایک (Nike) نیز در ماه نوامبر یک دنیای مجازی به نام نایک‌لند را ایجاد کرد که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند با دوستانشان وسطی یا داژبال (dodgeball) بازی کنند، یک جفت کفش ورزشی مجازی Air Force 1 را بند بزنند و مدال بگیرند. رپرهای معروفی همچون لیل ناز ایکس (Lil Nas X) و تراویس اسکات (Travis Scott) نیز سال گذشته کنسرت‌های مجازی را برای میلیون‌ها کاربر برگزار کرده بودند.

 

ارسال نظر