| 16:21   
کد خبر : 12144

طبق گزارشات صرافی Huobi:

توسعه دهندگان GameFi این مزیت را دارند که حقوق مالکیت خصوصی را از طریق توکن‌هایNFT با هزینه کمتر به کار گیرند.

به گزارش پیام نو، GameFi بخشی از فناوری بلاکچین است که کاربران را به کسب درامد از طریق بازی کردن تشویق می‌کند.  داده‌های تحلیلی آنچین (OnChain) نشان می‌دهند که دستاوردهای GameFi از ماه ژوئن ۲۰۲۱ به دلیل کاهش قابل توجه هزینه‌ تراکنش‌ها و بهبود تجربه کاربری، افزایش بسیاری را تجربه‌کرده‌اند.

طبق گزارش وبسایت خبری و تحلیلی cointelegraph، بازی های بلاکچینی محبوب مانند CryptoKitties که در ماه نوامبر ۲۰۱۷ شاهد ۱۴۰هزار کاربر فعال روزانه و روزانه ۱۸۰ هزار تراکنش را تجربه‌کرده‌اند، در عرض چند ماه میزان تعامل کاربران این بازی بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته‌است. با این حال، این صنعت با بهره‌وری از NFTها، حوزه DeFi و سایر ابزار play-to-earn توانسته خود را احیا کند. بازی Axie Infinity به عنوان مثال در ماه ژوئن تنها در یک روز ۹.۷۲ میلیون دلار کسب درآمد داشتند. طبق یافته‌های Huobi Research هزینه تراکنش‌های درون بازی عاملی بسیار مهم در این حوزه می‌باشد و “جامعه تمایل دارد از سیستمی با کمترین هزینه تراکنش استفاده کند.”

در نظر داشته باشید که این تحقیق همچنین سه جنبه اساسی از تفاوت GameFi با سایر مدل‌های بازی موجود را برای ما برجسته می‌کند که عبارت هستند از:

تجارت رایگان مواد بازی

تجارت رایگان و قیمت‌گذاری ارزهای بازی

حفاظت از حقوق مالکیت

علاوه بر این موارد، توسعه دهندگان GameFi این مزیت را دارند که حقوق مالکیت خصوصی را از طریق توکن‌هایNFT با هزینه کمتر به کار گیرند، البته این مورد نه تنها یک مزیت نسبی است که توسعه دهندگان بازی های سنتی هرگز و تا کنون از آن بهره مند نبوده‌اند، این موضوع نشان دهنده ارزش ذاتی فناوری بلاک چین در صنعت بازی‌های کریپتویی است.

منبع: ارز تودی

ارسال نظر