| 00:26   
کد خبر : 12160

تشکیل کارگروه در دولت؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد کارگروهی متشکل از سه وزیر، نمایندگانی از صداوسیما و مرکز ملی فضای مجازی برای تدوین سازوکارهای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پیام نو، عیسی زارع‌پور (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) در یادداشتی که روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، نوشت: امروز در کنار برادرم یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش میزبان فعالان زیست‌بوم کودک‌ونوجوان در فضای مجازی، از اپراتورها و فراهم‌کنندگان زیرساخت‌های ارتباطی گرفته تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، از ارائه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی گرفته تا سکوهای پخش محتوا، از تولیدکنندگان محتوا گرفته تا نمایندگانی از بخش‌های حاکمیتی چون صداوسیما و وزارت ارشاد بودیم.

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم به فناوری اطلاعات فرصت محور است و به دنبال آن است تا حداکثر استفاده را از این فناوری برای بهبود کیفیت زندگی مردم به عمل بیاورد. در کنار این نگاه فرصت محور، مصمم هستیم با همراهی همه کارشناسان و فعالان در این زیست‌بوم، پاسخگوی دغدغه بحق والدین در خصوص نگرانی حضور فرزندان‌شان در فضای مجازی باشیم. برای این کار از مشورت همه فعالان در این حوزه بهره می‌بریم.

وزیر ارتباطات افزود: در نشست امروز نمایندگان اغلب بخش‌های فعال در این زیست‌بوم حضور داشتند و از برنامه‌ها و فعالیت‌های‌شان در این حوزه گزارش دادند. دشواری‌ها و مشکلات را هم گفتند. انصافا کارهای موثر و کاربردی‌ای انجام داده‌اند که در تحقق اهداف ما برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و ایجاد یک محیط سالم، ایمن، مفید و تعالی بخش در این فضا برای آنان موثر خواهد بود. برخی از دستاوردهای گفته شده بسیار کاربردی هستند، اما تاکنون کمتر درباره آنها اطلاع‌رسانی شده است.»

وی تاکید کرد: در دولت و در کارگروهی متشکل از وزرای ارتباطات، آموزش‌وپرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما و مرکز ملی فضای مجازی درباره تدوین ‌سازو‌کارهای موثر برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی مصمم هستیم. تقسیم کار ملی صورت گرفته توسط شورای عالی فضای مجازی در این خصوص (مصوبه شماره ۷۱ شورا در خردادماه سال جاری) نیز راهگشا خواهد بود. با به نتیجه رسیدن مشورت‌ها به زودی راهکارهای مورد نیاز والدین را رونمایی و اطلاع‌رسانی می‌کنیم. نظر شما هم مهم است. زارع‌پور در پایان از تمامی مردم خواست نظریات خود را برای او ارسال کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر