| 20:46   
کد خبر : 12180

یک فناوری در حال گسترش؛

۳ ژانویه ۲۰۰۹ اولین بلاک بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شد و بدین ترتیب شبکه بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پیام نو، ۱۳ سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو بلاک ۰ بیت کوین را استخراج کرد و ۵۰ BTC پاداش ماینینگ دریافت کرد. بسیاری تولد بیت کوین را در ۳۱ اکتبر، روزی که ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را عرضه کرد جشن می‌گیرند. با این حال در روز ۳ ژانویه (۱۳ دی) بود که بلاک جنسیس به وجود آمد و شبکه بیت کوین شروع به کار کرد.

از لحظه ایجاد بلاک جنسیس به بعد این صنعت رو به رشد و گسترش بوده و به پذیرش عمومی رسیده است. ساتوشی بعد از فناوری اینترنت مسلما نوآورانه‌ترین فناوری را ایجاد کرد و هرچند این صنعت نوظهور به آینده بیت کوین بستگی دارد اما این فناوری هم چنان در حال گسترش است و کاربردهای آن در طول زمان پدیدار می‌شوند.

در این مدت کشور السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته است. ETFهای متعددی در سراسر دنیا راه‌اندازی شده است و شرکت‌های عمومی و خصوصی بسیاری، بیت کوین را به ترازنامه مالی خود اضافه کرده‌اند. تسلا و مجله معروف TIMES از این شرکت‌ها هستند.

شبکه بیت کوین همزمان با ۱۳مین سالگرد فعالیت خود به دستاورد دیگری نیز دست یافته است. پس از اعمال تحریم‌های دولت چین بر صنعت استخراج رمز ارزها، هش‌ریت شبکه تا ۵۸.۴ میلیون تراهش بر ثانیه پایین آمد. اما پس از گذشت ۷ ماه این اصلاح بازیابی شده و رکورد جدیدی را نیز به ثبت رسانده است. داده‌های سایت گلس‌نود نشان می‌دهد هش ریت شبکه بیت کوین رکورد ۲۰۸ میلیون تراهش بر ثانیه را ثبت کرده است. انتظار می‌رود سختی شبکه بیت کوین در تنظیم مجدد آن در این هفته به ۲۴.۹۸ تریلیون برسد.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر