| 17:16   
کد خبر : 12383

محبوبیت و پذیرش ارزهای دیجیتال؛

همزمان با افزایش محبوبیت و پذیرش ارزهای دیجیتال، افراد مشهور بسیاری وارد صنعت کریپتو و به ویژه، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) شده‌‌اند.

به گزارش پیام نو، همزمان با افزایش محبوبیت و پذیرش ارزهای دیجیتال، افراد مشهور بسیاری وارد صنعت کریپتو و به ویژه، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) شده‌ و حتی، تصویر پروفایل خود را به NFT‌های خود تغییر داده‌اند.

همین چند روز پیش بود که رپر محبوب مارشال بروس مدرز، معروف به امینم، یکی از توکن‌های NFT مجموعه کلوپ قایق تفریحی میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) را به قیمت ۱۲۳٫۴۵ اتریوم (تقریباً ۴۵۳ هزار دلار در آن زمان) خریداری کرد و به جمع کلکسیونرهای NFT پیوست. بعد از مدت کوتاهی، امینم عکس پروفایل توییتر خود را تغییر داد تا NFT جدید خود را به نمایش بگذارد.

با ادامه روند خرید توکن‌های NFT و تغییر تصویر پروفایل به آنها در میان افراد ثروتمند و مشهور، روند دیگری که در حال حاضر کمتر شناخته شده و البته شاید معتبرتر باشد، خرید نام دامنه ENS و نشان دادن آنها در پروفایل‌های توییتر است.

سرویس نام اتریوم یا همان ENS، یک سرویس انتخاب نام در بلاکچین اتریوم است که مشابه سیستم نام دامنه (DNS) مورد استفاده برای وبسایت‌ها کار می‌کند. این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد که آدرس‌های عمومی طولانی اتریوم را به روشی ساده و مبتنی بر متن نمایش دهند. این کار اشتراک‌گذاری، استفاده و به خاطر سپردن آدرس‌ها و سایر داده‌ها را آسان‌تر می‌کند. همه نام‌های سرویس ENS به eth. ختم می‌شوند.

حال، رقابت دیگری که این‌ روزها مورد توجه قرار گرفته، این است که چه کسی پروفایل شماره یک توییتر با نام eth. را در اختیار دارد.

رتبه برتر نام eth. در توییتر، parishilton.eth است که متعلق به پاریس هیلتون، شخصیت رسانه‌ای، اجتماعی، تاجر، مدل، خواننده و بازیگر آمریکایی است. جایگاه دوم این فهرست متعلق به شاکیل اونیل (Shaquille O’Neal)، بسکتبالیست حرفه‌ای سابق آمریکایی، با نام shaq.eth است. تری سونگز (Trey Songz)، خواننده و بازیگر آمریکایی نیز با نام treysongz.eth در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد.

البته لازم به ذکر است که پروفایل پاریس هیلتون در جمع ۵۰ حساب برتر توییتر از لحاظ تعداد دنبال‌کننده قرار ندارد و اگر سایر سلبریتی‌ها بخواهند نام دامنه ENS برای خود داشته باشند، لیست نام‌های برتر دامنه eth. ممکن است به سرعت تغییر کند.

اگرچه امیدها برای استفاده از سرویس ENS توسط باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده (شماره ۱ حساب توییتری در جهان) ممکن است کم باشد، اما احتمال استفاده از این سرویس توسط هنرمندانی مانند جاستین بیبر (شماره ۲، ۱۱۴ میلیون دنبال‌کننده)، کیتی پری (شماره ۳، ۱۰۸ میلیون دنبال‌کننده) و ریانا (شماره ۴، ۱۰۴ میلیون‌دنبال کننده) وجود دارد.

منبع: رمز ارز

ارسال نظر