| 13:35   
کد خبر : 15199

بر اساس داده‌های بازار،

بر اساس داده‌های بازار، قیمت بیت کوین (BTC) طی یک هفته اخیر بیش از ۷ درصد و نسبت به دو هفته گذشته، حدود ۱۱٫۳ درصد افت کرده است.

به گزارش پیام نو، بر اساس داده‌های بازار، قیمت بیت کوین (BTC) طی یک هفته اخیر بیش از ۷ درصد و نسبت به دو هفته گذشته، حدود ۱۱٫۳ درصد افت کرده است. با این حال، از روز جمعه ۱۵ آوریل، قیمت ارز دیجیتال برتر جهان در محدوده ۳۹،۸۲۳ دلار تا ۴۰،۷۰۹ دلار در حال تثبیت بوده و حجم معاملات جهانی آن تقریباً ۲۲ میلیارد دلار است.

در این میان و علی‌رغم تثبیت قیمت‌ها در بازار کریپتو، شاخص ترس و طمع در وضعیت «ترس شدید» قرار دارد. شاخص ترس و طمع، معیاری است که با استفاده از یک عدد، احساسات غالب در بازار رمزارزها و همچنین، بازارهای مالی سنتی را نشان می‌دهد.

به گفته کارشناسان، «ترس شدید» در بازار رمزارزها، می‌تواند نشانه‌ای از نگرانی بیش از حد سرمایه‌گذاران و البته، فرصتی مناسب برای خرید باشد. در حالی که، «طمع شدید» معامله‌گران به این معنی است که بازار در آستانه اصلاح قرار دارد.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم Companiesmarketcap، بیت کوین در حال حاضر و با ارزش بازار ۷۶۹٫۲ میلیارد دلاری خود، نهمین دارایی بزرگ جهان از لحاظ ارزش بازار – بالاتر از شرکت برکشایر هاتاوی (۷۶۰٫۳۶ میلیارد دلار) و پایین‌تر از شرکت تسلا (۱٫۰۱۸ تریلیون دلار) – است.

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر