کد خبر : 211

بودجه سال 99 با افزایش برخی نهادها و ارگان ها تقدیم مجلس شده و همه چشم انتظار هستیم که بلاخره مجلس نشینان با بودجه چه می کنند؟!

این طور که از شواهد و قراین پیداست دولت بودجه 99 را بر پایه مالیات بسته است و تصمیم دارد از پزشکان،هنرمندان، شرکت دخانیت،وزیر غیروزیر  مالیات دریافت کند.برخی از نمایندگان معتقدند که مالیات می تواند به رونق تولید،اجرای قوانین و... کمک می کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون برای همه یکسان است و استثنایی ندارد  پزشک، مهندس و وزیر نداریم هرکسی که از مالیات فرار کند باید مطابق قانون با او رفتار شود .

معصومه آقاپور علیشاهی در مورد فرار مالیاتی گفت: مطالبق ماده 202 قانون مالیات بر درآمد سازمان مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی آنها بیشتر از 100 میلیون ریال است جلوگیری کند؛ قانون برای همه یکسان است و استثنایی ندارد  پزشک، مهندس و وزیر نداریم هرکسی که از مالیات فرار کند باید مطابق قانون با او رفتار شود .

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در شرایط فعلی پرداخت مالیات در کشور به درستی فرهنگ‌سازی نشده است؛ مردم انتظار دارند در مقابل مالیاتی که پرداخت می‌کنند خدمات گسترده‌ای دریافت کنند و از طرفی سازمان‌های مالیاتی احساس می‌کنند اکثریت مردم فرارمالیاتی دارند، دیدگاه هر دو طرف به مالیات دیدگاه درست و منطقی نیست، تا زمانی که فرهنگساری در پرداخت مالیات صورت نگیرد دیدگاه روشنی هم از پرداخت مالیات وجود نخواهد داشت؛ با تمام این اوصاف تشخیص گرگ و میش در این فضا در میانه دیدگاه‌های مختلف به سختی صورت می‌گیرد.

60 درصد پزشکان هنوز کارتخوان نصب نکرده‌اند 

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:  15 شهریور ماه آخرین مهلت نصب کارتخوان در مطب‌ها در نظر گرفته شده بود ولی تاکنون 60 درصد از پزشکان  اقدامی در این راستا انجام نداده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: باید در پرداخت مالیات نوعی شفاف‌سازی صورت بگیرد که هم مالیات دهنده در جریان پرداختی خود قرار بگیرد و هم امور مالیاتی کشور که همه مردم  فرار مالیاتی ندارند برخی از پزشکان هستند که نه تنها فرار مالیاتی ندارند بلکه در مناطق محروم هم خدمات رسانی می‌کنند و بیماران خود را رایگان ویزیت می‌کنند و در برخی از مواقع هزینه دارویی بیمار خود را هم پرداخت می‌کند.

 

ارسال نظر