کد خبر : 229

هدف از اجرای طرح ملی مسکن تامین مسکن ارزان برای فاقدین مسکن اعلام شد.

بالاخره تصمیم دولت برای خانه‌دار کردن بی‌خانمان‌ها عملیاتی شد و از چندی پیش ثبت‌نام ۱۸۰هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد طرح ملی مسکن آغاز می‌شود. پیش‌بینی می‌شود طرح اقدام ملی مسکن که با هدف افزایش تولید مسکن و پاسخگویی به نیاز جامعه صورت می‌گیرد، بتواند در بلندمدت، تغییراتی را در بازار مسکن ایجاد کند. این اقدام قرار است با اولویت شهرهای جدید پیرامون کلانشهرها انجام ‌شود.

به گزارش «پیام نو »،بر این اساس، خانه‌های طرح ملی برای تهران در شهرهای جدید پیرامونی نظیر پرند، پردیس و اندیشه، شیراز در شهر صدرا و تبریز در شهر سهند ساخته خواهد شد. همچنین ثبت‌نام این طرح استان به استان انجام خواهد شد و هر استانی که از لحاظ تامین زمین آماده‌تر باشد سریع‌تر به این طرح می‌پیوندد.

تکذیب دسترسی خاص برخی کافی نت ها 

همین اتفاق سبب شد تا در شبکه های اجتماعی اینگونه مطرح شود که برخی کافی نت ها پیش از ساعت ۱۰ صبح به سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن دسترسی داشته اند و پیش از بازگشایی آن برای سایر شهروندان، اقدام به ثبت نام کرده اند.

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه ای، بازگشایی زودهنگام سامانه مسکن ملی برای برخی کافی نت‌ها را تکذیب کرد و گفت: هیچ فرد حقیقی یا حقوقی خاصی دسترسی به این سامانه نداشته و همه ثبت نام ها به صورت متمرکز در ساعت مشخصی آغاز شده است.

 درصد بالایی از ثبت نام کنندگان شرایط لازم را ندارند

 اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر غربالگری و حذف برخی ثبت نام کنندگان در کنار سخنان محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی که گفته است درصد بالایی از ثبت نام کنندگان، شرایط لازم را ندارند، این امید را افزایش می دهد که جاماندگان بتوانند بزودی با بازگشایی سایت ثبت نام، در این طرح نام نویسی کنند.

محمودزاده با تأیید اینکه احتمال ریزش برخی از ثبت نام کنندگان و باز شدن مجدد سایت برای تکمیل ظرفیت در شهرهای ثبت نام شده وجود دارد، در یکی از شهرها فرم «ج» ۶۰ درصد ثبت نام کنندگان قرمز بود و به طور کلی این شرط برای ۲۵ درصد ثبت نام کنندگان تا کنون، رعایت نشده است که در غربالگری وزارت راه و شهرسازی، این افراد ریزش خواهند داشت.

عدم برنامه ریزی دقیق برای طرح ملی مسکن

پیش تر شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفته بود  برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در تمام استان ها دقیق نیست و تاکنون برنامه شفافی در این رابطه ارائه نشده است.

همچنین وی تاکید کرده یکی از مهم ترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهیانه بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر