کد خبر : 79

وزیر کشور چنان از لو رفتن سخن گفت که گویا سازمان سیا طرح دولت را لو داده استٰ واقعیت ماجرا را در گزارش «پیام نو» با هم می خوانیم.

وزیر کشور در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرد که اجرای طرح افزایش نرخ بنزین ، بدلیل لو رفتن آن متوقف شده است. او این موضوع را اینچنین توضیح داد: در یک مرحله قصد اجرای این طرح را داشتیم که روز چهارشنبه زمان اجرای این طرح لو رفت و در حقیقت یکی از خبرگزاری‌ها به نقل از یکی از مسئولین این خبر را منتشر کرد و در تمام کشور صف‌های طولانی مقابل بنزینی شکل گرفت. لذا در شورای امنیت اعلام کردیم امکان اجرای طرح وجود ندارد. یکی از نگرانی‌های ما ذخیرسازی بنزین در خاورمیانه بود که مخاطرات بسیاری را به همراه داشت. لذا به وزیر نفت اعلام کردم که عدم اجرای طرح را اطلاع‌رسانی کنند.

اشاره رحمانی فضلی احتمالا به ماجرای بازداشت زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی است . در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری خبرگزاری فارس طی خبری از آزادسازی قیمت بنزین خبر داد. این رسانه منبع خبر خود را یکی از مسولان وزارت نفت عنوان کرد وپس از آن خانم اسماعیلی به عنوان منبع این خبربه اتهام نشر اکاذیب دستگیر شد.

آنطور که وزیر کشور دیشب اعلام کرد، خبر اعلامی از سوی خبرگزاری های فارس و تسنیم دروغ نبوده است. این در حالی است که در همان زمان بیژن زنگنه اعلام کردکه علاوه بر خانم اسماعیلی چند نفر دیگرنیزدر این ارتباط بازداشت شدند.

با هشتگ زیبا اسماعیلی اظهارنظرهایی مثل اینها را خواندیم: سیدعلی مجتهد زاده: «دوستان حتماً می‌دانند مطابق قانون مسئولیت انتشار خبر کذب بر عهده خبرگزاری ناقل خبر است و قطعاً بازداشت زیبا اسماعیلی خبرنگاری که خبر سهمیه‌بندی بنزین را به تسنیم داده نافی مسئولیت کیفری خبرگزاری تسنیم در این نشر اکاذیب نیست.»، لیندا: «گفتن که عامل پخش شایعه سهمیه‌بندی بنزین بازداشت شده! از زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت پخش نفتی به‌عنوان منبع خبر نام بردن. تو درسی به نام اخلاق رسانه‌ای که الحمدلله الان مرده می‌خوندیم که خبرنگار منابع خبریش رو لو نمی‌ده، یک خبرنگار حرفه‌ای منابع خبریشو حفظ می‌کنه!»، رضا مشیری: «۶۵ میلیارد تومن ناقابل حاصل دسته گلی که زیبا اسماعیلی به آب داد!»، وینتر هل: «زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت پالایش و پخش، همون‌ منبع آگاهی که سهمیه‌بندی بنزین رو افشا کرد و زمینه ساز انتقاد مردمی و توقف این طرح بود، بازداشت شد.‌ای بابا... پناه می‌برم به خدا از گرانی ارزاق و بستن دهان افشاگران»، ارتش تک نفره: «پشت پرده ماجرا اگر منبع خبر خانم زیبا اسماعیلی تا این حد مورد اطمینان فارس و تسنیم بود که بدون سند خبر را منتشر کرد پس چرا صدای ایشان را ضبط کرده بود تا به دادگاه ارائه دهد؟!»، احسان: «زیبا‌ اسماعیلی سخنگوی شرکت پخش و پالایش نفت و خبرنگار سابق خبرگزاری‌ فارس به‌عنوان منبع پخش شایعه سهمیه‌بندی بنزین بازداشت شد. از خبرنگاری به کجاها رسید.»، کفشنده: «خانم زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش مواد نفتی بعد از ظهر شنبه پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد. شوخیه مگه دروغ بگی بزنی بری نمونی...قابل توجه بعضی‌ها که تهمت دروغ زدن.

ارسال نظر