| 01:02   
کد خبر : 12176

در مجمع فوق‌العاده شستا چه گذشت؟

مجمع عمومی فوق‌العاده شستا به منظور تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه ۱۰۵۲ درصدی این شرکت برگزار شد. و این تصمیم با اکثریت آرا تصویب شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجمع عمومی فوق‌العاده شستا به منظور تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه ۱۰۵۲ درصدی این شرکت برگزار شد. اما مهمترین اتفاقات این مجمع چه بود؟

در این مجمع که با حضور نزدیک ۹۰ درصدی سهامداران برگزار شد، پیشنهاد افزایش سرمایه شستا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تصویب شد و سرمایه این شرکت از ۱۴٫۲ هزار میلیارد تومان به بیش از ۱۶۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

بر اساس اعلام مدیرعامل شستا در این مجمع بیش از ۹۱ درصد از پرتفوی سرمایه‌گذاری شستا بورسی است و هدف این شرکت هم حفظ ارزش دارایی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی و سهامداران این شرکت است.

بر اساس گزارش‌های قرائت شده در این مجمع، شستا در حال حاضر در ۹۴ پروژه سرمایه‌گذاری کرده که ارزش این پروژه‌ها بیش از ۶۳ هزار میلیارد تومان است.

مدیر عامل شستا افزود: هدف از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داده‌ ها در راستای حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی است و به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت‌ ها و کارآمدسازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ ها، افزایش سرمایه شستا را از بیش از ۱۴۲ هزار میلیارد ریال به ۱۶۳۰ هزار میلیارد ریال انجام گرفته است.

شستا در حالی در پایان ۳ ماهه منتهی به شهریور امسال حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان سود انباشته داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۹۲ درصدی را تجربه کرده است. این شرکت همچنین در پایان سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ توانسته ۲۱۹ تومان به ازای هر سهم سود محقق کند که از این میزان ۱۳۵ تومان به ازای هر سهم به سهامدارانش سود نقدی داده است. بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، سود سهامداران این شرکت از تاریخ ۵ آبان از طریق سامانه سجام به سهامداران پرداخت شده است. با این حال با توجه با افزایش سرمایه سنگین این شرکت، احتمالا میزان سود نقدی امسال به مراتب کمتر از سال گذشته باشد. در ۳ ماهه نخست سود خالص شستا به ازای هر سهم تنها ۱۲ ریال بود.

شستا در انتهای آذر ماه چندین شرکت با بهای تمام شده ۲۰٫۵ هزار میلیارد تومانی در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۵۵۲ درصدی به مبلغ ۱۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

ارسال نظر