| 17:07   
کد خبر : 12525

یوسفیان ملا مطرح کرد:

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه باید از تجارت گذشته درس گرفت از برخی اقدامات اقتصادی که دولت در برنامه دارد انتقاد کرده و معتقد است که نباید مشکل جدید تراشید.

به گزارش پیام نو، عزت‌الله یوسفیان ملا، فعال سیاسی اصولگرا از جمله سیاسیونی است که در این زمینه بارها هشدار داده است. او  افزایش احتمالی نرخ بنزین در ادامه طرح جدید توزیع بنزین را «بازی با آتش» خوانده و تاکید می‌کند  که باید از تجربیات درس گرفت.

 او با تاکید بر اینکه « قبلا تصمیمات خلق‌الساعه پرهزینه کم نداشته‌ایم» گفت: «مثلا بحث یارانه از یک شعار انتخاباتی بود و همه مشکل درست کرد. هر اقدامی در این بخش‌ها کرده‌اند بعدا با مشکل مواجه شده است اما معلوم نیست که با چه جراتی الان یک مرتبه می‌گویند که می‌خواهیم سهمیه بنزین را ۱۵ لیتر کنیم! اینطور کنیم و آن‌طور کنیم! می‌گویند مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد اما دل آقایان در دولت چقدر قوی و بزرگ است که در این شرایط چنین تصمیماتی می‌گیرند!»

 این نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه «یقین بدانید که با این کارها اتفاق بدی خواهد افتاد» گفت: «این بازی با آتش است. آتشی که ممکن است شعله آن به جاهای دیگری بکشد که اصلا فکرش را نمی‌کنیم.»

 وی با تاکید بر اینکه «نباید مساله را ساده دید» گفت: «همین مساله قزاقستان را ببینید. این اتفاق چندین سال پیش هم افتاد . یعنی در زمان مراد نیازف حرکتی صورت گرفت و اعتراضاتی شکل گرفت و سرکوب شد.

 یوسفیان ملا تاکید کرد: «در این شرایط که کشور از مشکلات فعلی خلاص نشده حیف است که آقایان مساله دیگری بتراشند و مشکل جدید درست کنند. الان همه نگران حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و عواقب آن هستند. اگر این ارز موجب دزدی و فساد است باید مانع از افزایش فساد شد. هنر دولت به این است که با کنترل فسادها، ارز ۴۲۰۰ تومانی را بدهد».

 این فعال سیاسی اصولگرا ضمن اشاره به اینکه باید از تجارب داخلی و خارجی مشابه درس گرفت، گفت: «متاسفانه درس نمی‌گیریم چون اگر می‌گرفتیم حتما این کارها را نمی‌کردیم. عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.»

منبع: اقتصاد ایران

 

ارسال نظر