| 18:25   
کد خبر : 12539

رئیس اتحادیه طلا گفت:

رئیس اتحادیه طلا گفت: با وجود افزایش قیمت طلا از روز گذشته اما به دلیل امیدواری معامله‌گران از آینده مذاکرات و توافق احتمالی، نبود خریدار در بازار حباب سکه را کاهش داده است.

به گزارش پیام نو، ابراهیم محمدولی درباره افزایش اخیر قیمت طلا در بازار گفت: طی روزهای گذشته به دلیل رسیدن اخباری از مذاکرات، قیمت هر مثقال طلا تا ۵میلیون تومان نیز پایین آمد و شاهد کاهش ۱۲۰ تا ۱۳۰هزارتومانی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار بودیم.

وی افزود: اما افزایشی شدن دوباره قیمت طلا از دیروز نشان می‌دهد که بازار ما چقدر تحت تاثیر اخبار سیاسی است و با آن همگام است.

محمدولی ادامه داد: در این ساعت از معاملات قیمت هر مثقال طلا به ۵میلیون و ۲۶۰هزارتومان رسیده است و این نوسانات می‌تواند به افرادی که بدون اطلاع به این بازار وارد شده و اقدام به خرید و فروش می‌کنند آسیب بزند.

حباب سکه چقدر است؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در رابطه با حباب سکه گفت: معمولا پیش نمی‌آید که با وجود افزایش قیمت طلا حباب آن کاهش یابد اما امروز حباب سکه امامی به حدود ۱۵۰هزارتومان رسیده است و دلیل آن نیز نبود خریدار در بازار است.  

به گفته محمدولی، با توجه به وضعیت فعلی و انتظار افراد برای رسیدن اخبار مثبت از وین باعث شده چندان در بازار خبری نباشد و بیشتر افراد دست به فروش بزنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر