| 14:23   
کد خبر : 15450

قائم مقام خانه کشاورز از افزایش نامتعارف قیمت کود اوره با وجود تولید داخل خبر داد.

پیام نو | عنایت الله بیابانی، قائم مقام خانه کشاورز  از گرانی کود اوره خبر داد و گفت: متاسفانه با وجود اینکه به اندازه کافی کارخانه های پتروشیمی کود اوره را تولید می‌کنند و این کود هزینه‌ای برای تولید ندارد، با قیمت های نامتعارفی در بازار آزاد به فروش می رسد.

وی افزود: به کود اوره به خاطر حمایت از بخش کشاوری مجوز داده شده ولی می بینیم شرکت های خارجی آمده اند سرمایه گذاری کرده اند و این نرخ کود اوره و همچنین کرایه هایی که بر آن تحمیل می شود، کشاورز بیچاره نمی داند چه کار کند.

قائم مقام خانه کشاورز راه حل نابسامانی ها در دولت دید و اظهار کرد: دولت باید تمهیدات لازم را ببیند. دولتی که برای رفاه حال تولید کنندگان کشاورزی این کار را کرد باید در این امر دخالت کند، دستور دهد قیمت نهایی و هزینه تمام شده اوره چقدر است.

وی با اظهار تاسف از تقلبی و بی کیفیت بودن سموم مصرفی در حوزه کشاورزی گفت: به کارخانه های تولید داخل مجوز داده شده و این کارخانه ها از سموم بی کیفیت چینی استفاده می کنند و نتیجه این می شود آن بهره ای که باید در مواقع خودش برد ، نمی شود.

بیابانی که در یک برنامه زندگی رادیویی صحبت می‌کرد، گفت:‌ متاسفانه گرانی سم و کود باعث شده کشاورزان برای تولید انگیزه نداشته باشند و زمین ها را تغییر کاربری دهند

انتهای پیام

 

 

 

ارسال نظر