| 19:55   
کد خبر : 15644

وزیر برق عراق گفت که این کشور و ایران برای ازسرگیری صادرات گاز ایران و پرداخت بدهی های بغداد به تهران به توافق دست یافتند.

پیام نو | به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «عادل کریم» وزیر برق عراق گفت که این کشور و ایران برای ازسرگیری صادرات گاز ایران و پرداخت بدهی‌های بغداد به تهران به توافق دست یافتند.

عادل کریم گفت: در جریان سفر به تهران با طرف ایرانی برای واردات گاز به عراق در تابستان توافق شد و آنها متعهد شدند که نیروگاه‌ها و واحدهای تولید برق را تجهیز کنند.

وی افزود: بغداد برای واردات گاز به تهران بدهکار است و برای پرداخت این بدهی توافق شد. فکر می‌کنیم که در فصل تابستان و همچنین زمستان تجهیز به خوبی صورت گیرد.

وزیر برق عراق گفت: واردات گاز در جهان با کمبود مواجه است و به کالایی بسیار پرتقاضا تبدیل شده و دستیابی عراق به نیاز خود یک دستاورد است و پیش بینی می‌کنیم که تأمین برق برای شهروندان طی تابستان به خوبی صورت گیرد و از شهروندان می‌خواهیم به منظور تضمین توزیع خوب برق برای همه در مصرف صرفه جویی کنند.

کریم ادامه داد: میزان تولید انرژی در عراق خوب است اما مصرف بسیار بالاست و از سال ۲۰۰۳ تا امروز بیش از ۶۰۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

ارسال نظر