| 18:51   
کد خبر : 14754

دو کشور امارات و اسرائیل به مرکز ارز دیجیتال در خاورمیانه تبدیل شده‌اند.

مترجم: مرضیه عسگری وش، پیام نو| یک مرکز رمز ارز در نیویورک گزارشی درباره جزئیات مالکیت رمزارزها  را در روز دوشنبه در خاورمیانه منتشر کرده است.

جمینای اولین گزارش «وضعیت جهانی رمزنگاری» خود را پس از گذشت سالی محوری برای ارزهای دیجیتال منتشر کرد. صرافی مذکور نظرسنجی را برای تعیین میزان مالکیت ارزهای دیجیتال و یافته‌های مرتبط از مردم کشورهای مختلف انجام داده است.

بر اساس گزارش، جمینای در داده‌های ارزیابی شده می‌گوید که ۲۸ درصد اسرائیلی‌ها و ۳۵ درصد اماراتی‌ها صاحب رمزارز هستند. درواقع، اسرائیل و امارات تنها کشورهای خاورمیانه‌ای بررسی شده در این گزارش هستند.

در اسرائیل ۵۱ درصد پاسخ‌دهندگان به گزارش درباره مالکیت رمزارزها را زنان تشکیل می‌دهند. درحالیکه در امارت ۶۸ درصد از صاحبان رمزارز مردان هستند که نشان از فقدان مالکیت برای زنان در این کشور خلیج [فارس] است. این نظرسنجی از بیش از ۱۲۰۰ نفر در هریک از کشورهای اسرائیل و امارات انجام شده است.

چرا اهمیت دارد:‌ رمزارزها در هردو کشور درحال گسترش هستند. در ماه مارس، بانک اسرائیلی لئومی اولین بانک معروف در این کشور بود که اجازه معامله با رمزارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم را به مشتریان داد. همچنین در ماه گذشته، مرکز رمزارز اسرائیلی کوینماما با مجموع دارایی‌های بیش از ۳۵ میلیون دلار توسط کمپانی کانادایی ولفیلد خریداری شد. کوینماما بیش از ۵/۳ میلیون کاربر دارد.

در امارات، دو پلتفرم بزرگ رمزنگاری Bybit و Crypto.com در ماه مارس اعلام کردند که به زودی دفاتر خود را در دبی افتتاح خواهند کرد. به گفته جمینای رشد ارزهای دیجتال در اسرائیل به کمک گسترش سرمایه‌گذاری در فناوری بلاک‌چین اتفاق افتاده است.

قدم بعدی چیست: ‌مقررات سنگین دولتی در اسرائیل و امارات می‌تواند به مانعی برای رشد رمزارزها در آینده باشد. به گزارش جمینای ۳۰ درصد پاسخ‌دهندگان به این ارزیابی از توقف سرمایه‌گذاری در رمزارز به‌دلیل پیچیدگی‌های مالیاتی گفته‌اند.

به گزارش المونیتور،‌ مقامات اسرائیلی صریحا از افزایش مقررات بازار گفته‌اند و اخیرا مرکز ارز دیجیتال بایننس نیز در کشور به حالت تعلیق درآمده است.

امارات اما ممکن است با وجود عدم قطعیت نظارتی بالقوه برای رشد بیشتر آماده باشد. نظرسنجی جمینای نشان می‌دهد که ۳۲ درصد از افراد غیرمالک در کشور احتمالا در سال جاری مقداری ارز دیجیتال خریداری کنند.

منبع: Al-Monitor

 

ارسال نظر