کد خبر : 7427

با حضور قاضی ایمی کونی برت

استماع انتصاب قاضی جدید در میان مخالفت گسترده دمکرات‌ها آغاز شد.

پیام نو| جلسه استماع سنای آمریکا با قاضی ایمی کونی برت آغاز شد. کونی برت، توسط دونالد ترامپ برای دادگاه عالی ایالات متحده نامزد شده است. او قرار است کرسی قاضی تازه درگذشته، روث بیدر گینزبرگ را پر کند.

 

استماع انتصاب قاضی جدید در میان مخالفت گسترده دمکرات‌ها آغاز می‌شود. آن‌ها معتقدند، در فاصله کمتر از یک ماه با انتخابات، رئیس‌جمهور و سنای فعلی نباید جانشین گینزبرگ را تعیین کنند و باید اجازه دهند، مردم پای صندوق در این تصمیم سهیم شوند.

 

گینزبرگ از قضات لیبرال دادگاه بود، اما جانشین پیشنهادی او از محافظه‌کارترین قضات دادگاه عالی خواهد شد.

 

در سال ۲۰۱۶، نزدیک به یک سال قبل از انتخابات، قاضی آنتونین اسکالیای محافظه‌کار درگذشت اما جمهوری‌خواهان که اکثریت سنا را در اختیار داشتند، اجازه ندادند مریک گارلند، گزینه پیشنهادی باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت، حتی با سناتورها برای استماع دیدار کند. آن‌ها می‌گفتند با نزدیکی به انتخابات باید این تصمیم به بعد از آن موکول شود. دونالد ترامپ بعد از انتخابات، قاضی نیل گورسچ محافظه‌کار را جانشین اسکالیا کرد.

 

در صورت انتصاب کونی برت، او سومین قاضی منصوب به دادگاه عالی توسط ترامپ بعد از گورسچ و قاضی برت کاوانا خواهد بود که البته ترکیب دادگاه را هم از ۵ – ۴ به ۶ – ۳ به نفع محافظه‌کاران تغییر می‌دهد.

 

ارسال نظر