کد خبر : 7428

در ادامه اختلاف متخصص برجسته ستاد مبارزه با کرونا با رئیس‌جمهور آمریکا

فاوچی گفته حرف‌هایش خارج از زمینه و با برش نامناسب، بی‌اجازه استفاده شده است.

پیام نو| دکتر آنتونی فاوچی، پزشک معروف و متخصص ارشد بیماری‌های مسری در آمریکا که عضو ارشد ستاد مبارزه با کرونا در ایالات متحده نیز هست، به استفاده از تصویر و حرف‌هایش در یکی از تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ اعتراض کرد.

 

ویدئویی تبلیغاتی از سوی کارزار انتخاباتی ترامپ منتشر شد که در بخشی از آن به نظر می‌رسید فاوچی در حال تمجید از عملکرد دولت ترامپ در زمینه مقابله با کرونا و حمایت از اوست. این پزشک متخصص اما به رسانه‌ها گفته است این قطعه ویدئو از او خارج از زمینه حرف‌هایش و با برش نامناسب استفاده شده و از او بابت این کار اجازه‌ای گرفته نشده است.

 

او تأکید کرده در تمام دوران کاری‌اش هرگز از هیچ کاندیدای سیاسی حمایت نکرده است و حرف‌های این ویدئو نیز مدت‌ها پیش در پس‌زمینه متفاوتی گفته شده.

 

در این ویدئو بعد از صحبت‌هایی درباره عملکرد ترامپ، این جمله از فاوچی نقل می‌شود که «فکر نمی‌کنم کسی می‌توانست کار بیشتری کند» اما فاوچی این جمله را درباره عملکرد خود و تیمش گفته بود.

 

تیم مرتاو، از مدیران کارزار ترامپ از این ویدئو دفاع کرده و گفته است این‌ها حرف‌های خود فاوچی است که منتشر شده است.

 

در طول دوران شیوع کرونا، فاوچی که به دلیل نقشش در مقابله با این بیماری به شهرت ملی رسیده است، چند مرتبه در موضع‌گیری‌ها درباره وضعیت شیوع بیماری، با رئیس‌جمهور اختلاف نظر داشته و مواضعی متفاوت با کاخ سفید را ابراز کرده است.

 

ارسال نظر