کد خبر : 7429

نظرسنجی واشنگتن‌پست/ای‌بی‌سی‌نیوز نشان داد

۵۲ درصد مردم گفته اند پرکردن کرسی دادگاه عالی باید به بعد از انتخابات موکول شود.

پیام نو| نظرسنجی معتبر واشنگتن‌پست/ای‌بی‌سی‌نیوز نشان داد، اکثریتی نه‌چندان قاطع از مردم آمریکا، با جانشینی قاضی ایمی کونی برت به جای قاضی تازه درگذشته روث بیدر گینزبرگ مخالف هستند.

 

به گزارش این دو رسانه که برگزار کننده این نظرسنجی بوده اند، ۴۴ درصد مردم گفته اند سنا باید جلسات استماع و رأی‌گیری برای انتصاب کونی برت ادامه یابد، در حالی که ۵۲ درصد گفته اند پرکردن کرسی دادگاه عالی باید به بعد از انتخابات و تعیین رئیس‌جمهور و سنای جدید موکول شود.

 

در این نظرسنجی البته جهت‌گیری سیاسی تأثیری جدی بر نگاه مردم داشته است. ۷۷ درصد از جمهوری‌خواهان خواستار ادامه جلسات بوده اند در حالی که در میان دمکرات‌ها، ۸۳ درصد حامی تعویق فرایند تا بعد از انتخابات شده اند. در میان مستقل‌ها، نظر مردم ۵۱ درصد به ۴۶ درصد به نفع تعویق است.

 

بعد از درگذشت روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دادگاه عالی ایالات متحده، دونالد ترامپ و حزب جمهوری‌خواه که اکثریت سنا را دارد، خواستار انتصاب جانشین او شده اند، در حالی که دمکرات‌ها معتقدند با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری، این تصمیم باید به رئیس‌جمهور برنده انتخابات واگذار شود. جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۶ با همین استدلال، نزدیک به یک سال پیش از انتخابات، مانع از پیگیری روند بررسی صلاحیت مریک گارلندِ لیبرال، گزینه باراک اوباما برای جانشینی آنتونین اسکالیای محافظه‌کار که درگذشته بود شدند. ایمی کونی برت، گزینه پیشنهادی ترامپ، یک قاضی محافظه‌کار است و در صورت انتصابش، ترکیب دادگاه ۶ به ۳ به نفع محافظه‌کاران خواهد شد.

 

ارسال نظر