| 19:02   
کد خبر : 15216

چینی پیشکسوت استقلال:

پیشکسوت استقلال می گوید با وجود کنار رفتن این تیم در جام حذفی اکنون آبی پوشان باید روی مسابقات لیگ برتر تمرکز کنند تا برای کسب عنوان قهرمانی تلاش کنند.

علی چینی در گفتگو با پیام نو درباره شکست استقلال تهران در مسابقه مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ذر تقابل با نساجی مازندران اظهار داشت: این درست که جام حذفی جام شگفتی هاست، اما من قبل از هرچیز با دیدن ترکیب اولیه استقلال شگفت زده شدم. در شرایطی که پرسپولیس از جام حذفی کنار رفته بود، یک فرصت طلایی ایجاد شد تا با عبور از نساجی در آستانه کسب یک جام قرار بگیرند. اما متاسفانه استقلالی‌ها که خود را از پیش برنده می‌دانستند و کمی هم غرور آنها را گرفته بود نتوانستند از این فرصت طلایی استفاده کنند.

او درخصوص نیمکت نشینی سیدحسین حسینی در این مسابقه گفت: استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد و این تغییرات مشکل زیادی برای این تیم به وجود نمی‌آورد. نفراتی که نیمکت‌نشین بودند، بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند اما شاید عجیب‌ترین تغییر، جابجایی رضایی با حسینی درون دروازه بود. حسین حسینی این روزها بهترین دروازه‌بان لیگ و از تجربه بالایی برخوردار است. با بودن حسینی درون دروازه، استقلال می‌توانست در ضربات پنالتی موفق عمل کند و نبود او به استقلال ضربه زد.

چینی درمورد اینکه شکست در جام حذفی چه تاثیری در روحیه بازیکنان دارد، باین کرد: حالا که استقلال در جام حذفی حذف شد و زمان را هم نمی‌توان به عقب برگرداند. اما بهتر است آبی پوشان با عبرت گیری از اتفاقات این بازی تک تک بازی‌های باقی مانده در لیگ برتر را جدی گرفته و کادر فنی هم بدون آنکه از این به بعد قصد آزمون و خطا داشته باشد، با ترکیب اصلی‌اش و بدون تغییر در شرح وظایف بازیکن و تغییر پست مقابل تیم‌های خوبی که حریفان ما تا پایان فصل هستند به میدان رفته و حداکثر امتیازات را کسب نماید تا به امید خدا در لیگ قهرمان شوند.

مربی اسبق آبی‌ها درخصوص شانس استقلال برای کسب عنوان قهرمانی اضافه کرد: استقلال از گردونه رقابت‌های جام‌حذفی کنار رفت و حالا باید تمام تمرکزش را بر روی لیگ بگذارد. با توجه به تعطیلی لیگ تا اواسط اردیبهشت ماه آبی‌ها می‌توانند تمرینات خوبی را انجام داده و خود را آماده شروع ۶ هفته پایانی لیگ کنند تا بتوانند با همین فاصله امتیازی که با پرسپولیس دارند، نتیجه قابل قبولی گرفته و به قهرمانی برسند.

 

ارسال نظر