| 13:30   
کد خبر : 15248

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران:

بهروز کمالوندی گفت اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، ایران حافظه دوربین‌های نظارتی آژانس را پاک خواهد کرد.

پیام نو| بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید در صورتی که مذاکرات احیای برجام به نتیجه نرسد، تهران حافظه دوربین‌های نظارتی آژانس را پاک خواهد کرد.

کمالوندی که این اظهارات را در گفتگو با شبکه العالم به زبان می‌آورد همچنین توضیحاتی در خصوص چرایی انتقال تاسیسات ساخت سانتریفیوژ تسا از کرج به نطنز ارائه داد. به گزارش یورونیوز فارسی، او در این رابطه گفت: «به دلیل عملیات تروریستی که در تسای کرج صورت گرفت مجبور شدیم تدابیر امنیتی را تشدید کنیم و بخش مهمی از این ماشین‌ها را به نطنز و اصفهان منتقل کردیم.»

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه این اقدامات به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز رسیده است، افزود: «در دو مرحله به آژانس گزارش دادیم. نخست در زمان انتقال این دستگاه‌ها و دیگری در مرحله نصب دوربین‌ها و شروع به کار آنها. در این مرحله هم ابهاماتی مطرح شده بود که ما توضیحاتی در این زمینه ارائه دادیم و تاکید کردیم تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند.»

پیشتر خبرگزاری رویترز به یک گزارش محرمانه از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دسترسی یافته بود که در آن آژانس اعلام کرده بود ایران تاسیسات ساخت سانتریفیوژ خود در کرج را به نطنز منتقل کرده است. مقام‌های ایران بلافاصله در پاسخ به این گزارش تاکید کردند که مراتب این امر به اطلاع مدیران آژانس رسیده است.

همچنین بر اساس توافقی که در ماه‌های اخیر بین ایران و آژانس صورت گرفته قرار است حافظه دوربین‌های نظارتی آژانس تا زمانی که تکلیف مذاکرات احیای برجام روشن نشود در اختیار تهران باقی بماند. کمالوندی در بخش دیگری از این گفتگو به همین مسئله اشاره کرد و تاکید کرد در صورتی توافقی بر سر مذاکرات هسته‌ای حاصل نشود، ما به تدریج اطلاعات دوربین‌ها را حذف خواهیم کرد.

 

ارسال نظر