| 11:40   
کد خبر : 15643

علی ربیعی، سخنگوی دولت پیشین به شایعه تفهیم اتهام اسحاق جهانگیری و تعدادی از وزرای دولت روحانی واکنش نشان داد.

پیام نو | تصور می‌شد با انتخابات ۱۴۰۰،  در راستای ایجاد فضایی آرام برای فعالیت دولت مستقر، آرامش در فضای کشور از سوی جریان سیاسی و گروه‌هایی که به نام اصولگرایی فعالیت می‌کنند دنبال شود. ولی گویی عده‌ای هنوز بنابر یک عادت نهادینه شده یا برای پرت کردن افکار عمومی با شگرد فرافکنی، روند مذموم تخریب بی‌اساس را ادامه می‌دهند. گویی حیات سیاسی اینان، وابسته به  فضای تخریب‌زا و تخریب‌زی است.

 

اخیرا، در روزهای ماه مبارک رمضان، خبری دروغ از یک تفهیم اتهام  به رئیس‌جمهور و معاون اول گرفته تا چند وزیر در مورد «ارز ۴۲۰۰ تومانی»، از تریبون قوه مقننه منتشرشد که پس از انتشار، دستمایه بحث در تعدادی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نیز قرار گرفت.

 

در اینجا قصد پرداختن به علل و  آثار سیاسی این نوع اظهارنظرها را ندارم. اما در این‌میان، دو نکته حائز اهمیت است:

 

نخست؛ اظهارنظر از قول قوه قضائیه توسط یک قوه دیگر، یک بدعت است.

 

 دوم اینکه خبر اعلام شده، موضوعی است که از اساس نادرست و غیرواقعی می‌باشد‌.

 

در همین زمینه بخوانید: تفهیم اتهام نزدیکان روحانی؛ شایعه یا واقعیت؟

 

ساعتی پیش با آقای جهانگیری صحبت کردم. ایشان با تعجب، کاملا اظهار بی‌اطلاعی از هرنوع پرونده‌ قضایی در این خصوص نمود تا چه برسد به تفهیم اتهام.با چند نفر دیگر از افراد مطرح شده در خبر هم، صحبت کردم. موضوع تفهیم اتهام در دادگاه تخلفات اداری کارکنان دولت را کاملا تکذیب کردند‌.

 

هرچند حق پیگیری قضایی از سوی نامبرده‌شدگان باقی است اما چه خوب است قوه محترم قضائیه نیز اقدام به روشنگری کند. فارغ از بحث فوق، در خصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز که به عنوان یک اتهام، پیرامون آن داستان‌سرایی‌هایی صورت گرفته، مناسب است این مدعیان پاسخ دهند که چرا، نمی‌توانند تصمیم‌گیری کرده و توپ را به زمین دولت جدپد پرتاب کرده‌اند که از قضا آثار همین اظهارنظرها و اقدامات غیرکارشناسی را این روزها می‌توان بر سفره مردم دید.

انتهای پیام

 

 

ارسال نظر