| 22:38   
کد خبر : 15833

عضو کمیسیون انرژی مجلس اذعان کرد:

مالک شریعتی خبر داد: «علی‌رغم تلاش دولت همچنان احتمال خاموشی‌ها پابرجا است.»

پیام نو| مالک شریعتی خبر داد: «علی‌رغم تلاش دولت همچنان احتمال خاموشی‌ها پابرجا بوده و همه صنایع، دستگاه‌های اجرایی و مردم باید دست به دست هم بدهند تا از این مرحله عبور کنیم.»

مالک شریعتی نیاسر، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «از نظر بنده در شرایط کنونی باید سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف و تغییر تعرفه‌ها در چهارچوب نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها در این حوزه در دستور باشد. مجلس نیز در بودجه سال 1400 و 1401 تصویب کرد که نظام تعرفه‌گذاری در حوزه برق، گاز و آب باید به صورت افزایشی- پلکانی باشد. تحقق این شیوه تعرفه‌گذاری نیز به نفع مشترکان کم‌مصرف بوده و کمک به اجرای عدالت خواهد کرد.»

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: «نظام تعرفه‌گذاری افزایشی - پلکانی در طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور، دائمی خواهد شد. اجرای این روند کمک می‌کند تا عدالت در توزیع یارانه‌ها در حوزه انرژی برقرار شود.» وی تاکید کرد: «علی‌رغم تلاش دولت همچنان احتمال خاموشی‌ها پابرجا است. همه صنایع، دستگاه‌های اجرایی و مردم باید دست به دست هم داده تا از این مرحله عبور کنیم. باید با مصرف بهینه، استفاده از تجهیزات کم‌مصرف و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و به میدان آوردن بخش خصوصی تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا خاموشی‌ها به حداقل کاهش یابد.»