کد خبر : 10205

رییس سازمان غذا و دارو مطرح کرد:

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم کمک به صنایع در حوزه سلامت، گفت: تولید ارزش و اصالت دارد و باید میان تولیدکننده واقعی و غیرواقعی تفاوت قائل شد.

به گزارش پیام نو، دکتر بهرام دارایی در مراسم تکریم و معارفه روسای سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط صنعت دارو در قبل از انقلاب، بعد از انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و پس از آن اظهار کرد:  سازمان غذا و دارو به دلیل وظایف و حساسیت هایی که در این حوزه وجود دارد همواره با سختی ها مواجه بوده است؛ از همین رو وزیر محترم بهداشت، سازمان غذا و دارو را مهمترین رکن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می داند.

وی افزود : اگرچه سازمان غذا و دارو از بیرون آن،  سیستم منسجمی به نظر نمی‌رسد و همیشه ناملایمات درمورد این سازمان بسیار زیاد بوده است؛ اما همین سازمان توانسته است کیفیت و سلامت فراورده های سلامت محور را تضمین کند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به عملیات روانی و موضوع اطلاع رسانی در حیطه وظایف سازمان غذا و دارو عنوان کرد: متأسفانه در دولت قبل عناوین و اتهامات مختلفی به سازمان غذا و دارو نسبت داده شد. به عقیده من مملکت داری با شعر و داستان امکان پذیر نیست و همیشه باید قدردان کارگزاران و خدمتگذاران سیستم باشیم.

وی درباره وظایف این سازمان تصریح کرد: موضوع غذا حوزه بسیار مهمی است و کارهای بین المللی مختلف در آن انجام گرفته تا جایی که صنعت غذا به صنعت دارو کمک کرد. سازمان غذا و دارو سازمان رگولاتور است اما چون دیگران مسئولیت خود را در حیطه تولید و نظارت به درستی انجام ندادند، مجبور شده است در حوزه تولید نیز ورود کند.

دارایی اظهار کرد: در این دوره با تمام سختی‌های پیشرو لاجرم هستیم موضوع آزادسازی ارز دارو را با کمترین عوارض مدیریت کنیم.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تمایز میان صنایع تولیدی اصیل و غیرواقعی گفت:  کمک به صنایع داخلی از محورهای اصلی است اما باید در این حوزه به تولیدکننده واقعی کمک کرده و تولید با ارزش و اصالت را تقویت کرد.

وی گفت: آنچه در سازمان غذا و دارو برای ما مهم است «مردم» هستند، ما حامی مردم هستیم تا دغدغه‌ای نسبت به دسترسی و سلامتی فرآورده های سلامت محور نداشته باشند؛ امیدواریم با یکنواختی دولت و مجلس و سایر ارکان نظام و تلاش در این حوزه وظایف را بهتر انجام داده و به آینده ای روشن امیدوار باشیم.

منبع: وبدا

ارسال نظر