کد خبر : 10228

در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

آیا کره ای ها می دانند ۷ میلیارد دلار پول ما را بلوکه کرده اند و آیا سفیر این کشور می داند تنها با سود پول آنها می توان روزانه میلیون ها ماسک و واکسن تهیه کرد؟

به گزارش پیام نو، یک عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از هدیه ماسک از طرف سفیر کره جنوبی به ایران گفت: کره جنوبی بدهی زیادی به اندازه یک اقیانوس به ایران دارند، از سفیر آنها می خواهیم امور دیپلماتیک را یاد بگیرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز با اشاره به هدیه سفیر کره جنوبی به ایران، گفت: کره جنوبی نمی تواند اعتبار از دست رفته خود را اینگونه بازسازی کند، آنها باید اثبات کنند یک کشور مستقل بوده و به تعهدات خود پایبندند.

وی ادامه داد: آیا کره ای ها می دانند ۷ میلیارد دلار پول ما را بلوکه کرده اند و آیا سفیر این کشور می داند تنها با سود پول آنها می توان روزانه میلیون ها ماسک و واکسن تهیه کرد؟

سلیمی در پایان گفت: آنها بی شک بدهی زیادی به اندازه یک اقیانوس به ایران دارند و تنها با یک قطره نمی توانند اعتبار از دست رفته را احیا کنند لذا از سفیر آنها می خواهیم امور دیپلماتیک را یاد بگیرند و از این اقدامات انجام ندهند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر