کد خبر : 10236

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

محمد حاتمی گفت: طی 6 ماهه اول امسال، 4 هزار و 500 پرونده در سازمان نظام روانشناسی تشکیل دادیم و این افرادی هستند که هیچ تحصیلات روانشناسی و مشاوره ندارند اما در فضای مجازی خدمات مشاوره به مردم می‌دهند.

به گزارش پیام نو، محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، درباره فعالیت‌ روانشناسان زرد در فضای مجازی گفت: سازمان نظام روانشناسی به فعالیت روانشناسانی که مجوز ندارند و در فضای مجازی اقدام به ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به مردم می‌کنند پیش از این ورود کرده بود؛ چراکه این مسئله آسیب‌های جبران ناپذیری را برای خانواده‌ها دارد.

او افزود: بعد از شیوع کرونا، به دلیل اینکه تمام ابعاد زندگی مردم تحت تاثیر قرار دارد و مردم بیشتر از طریق فضای مجازی به رفع نیازهایشان پرداختند که یکی از این نیازها مسئله سلامت روان، خانواده و ... بود و روانشناس نماها یعنی کسانی که تحصیلات در رشته روانشناسی ندارند اما خودشان را روانشناس معرفی می‌کنند، فعالیت‌شان زیاد شد و از کنترل ما خارج شدند.

حاتمی با اشاره به اینکه گاهی این روانشناس‌نماها با ارائه مدارک جعلی به دستگاه‌های مختلف مثل بهزیستی نیز مجوز دریافت کردند، ادامه داد: طی 6 ماهه اول امسال، 4 هزار و 500 پرونده در سازمان نظام روانشناسی تشکیل دادیم و این افرادی هستند که هیچ تحصیلات روانشناسی و مشاوره ندارند اما در فضای مجازی خدمات مشاوره به مردم می‌دهند همچنین از این تعداد، 400 نفر حتی دو واحد درس روانشناسی هم نخوانده‌اند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی اضافه کرد: اقدامات مختلفی برای برخورد با روانشناس‌نماها در این زمینه در دستور کار قرار دادیم و در وهله اول این افراد را به زودی به مردم معرفی خواهیم کرد تا مردم آگاه شوند و به این افراد مراجعه نکنند در وهله دوم نیز از طریق نهادهای نظارتی مثل صدا و سیما آگاهی‌های لازم را به مردم خواهیم داد.

منبع: برنا

ارسال نظر