کد خبر : 10259

بازیکنان عنوان کردند؛

چون تکنیک های یخ بسیار سخت بوده و به علاوه وزن ۲۰ کیلو وسیله را هم باید تحمل کنیم و همه این ها را باهم هماهنگ کنیم. برای کنترل هاک مهم ترین اصل این است که باید قبل از شوت، زاویه خوبی با بازیکن بگیریم، همچنین فاصله با دروازه هم مهم است چون هاک کوچک است.

به گزارش پیام نو، بازیکنان تیم ملی هاکی روی یخ بانوان درباره برد شیرینشان مقابل روسیه گفتند.

بازیکنان تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران در گفت و گویی درباره عملکرد تیم ملی و پیروزی مقابل تیم ملی روسیه اظهاراتی را بیان کردند.

در این باره فاطمه اسماعیلی اظهار داشت: هاکی ورزش گروهی بسیار هیجان انگیزی است که ۵ بازیکن و یک دروازه بان دارد و بازی حول محور یک توپ انجام می شود که به آن «هاک» می گویند. هاک وزن نسبتا زیادی دارد و باید گاردهای محکم زیر لباس بپوشیم تا اگر هاک به بازیکن اصابت کرد دچار آسیب دیدگی شدید نشود. هر بازی در سه بیست دقیقه مفید صورت می گیرد.

اسماعیلی افزود: من ساکن ورامین بودم و در شهرما زمین یخ وجود نداشت. زمانی که اسکیت را شروع کردم ۶ سالم بود. آن زمان من اسکیت چرخ دار بازی می کردم و هاکی با اسکیت چرخ دار را نیز ادامه دادم بعد از آن که زمین یخ تهران افتتاح شد به این مسیر ورود کردم و به تیم ملی هاکی بانوان راه یافتم.

وی درباره بازی این تیم مقابل تیم کشور روسیه افزود: تیم روسیه بسیار قوی بود و به طور کلی روسیه کشوری است که زمین یخ زیاد دارد و به تبع ورزش هاکی در این کشور بیشتر رشد داشته است. روس ها توقع نداشتند تیم ما یک دست باشد و بتوانیم بر آن ها چیره شویم. توانستیم در بازی اول ۴ بر ۲ این تیم را ببریم و همه از این موضوع شگفت زده شدند اما متاسفانه در فینال به این تیم باختیم، با این حال گلی که به روسیه زدم برایم بهترین حس دنیا بود.

بازیکن تیم ملی هاکی روی یخ بانوان از سختی هایش در مسیر رسیدن به برتری در تیم هاکی گفت: در بسیاری از مواقع چون کنار خانواده نبودم می دیدم که دوست دارند من در برخی از میهمانی ها یا مسافرت ها کنارشان باشم اما خانواده هم وقتی نتیجه را می بینند خوشحال می شوند.

اسماعیلی بیان کرد: بازی اول در امارات خیلی بد بود و چون نتوانستم هیچ گلی در این بازی بزنم احساس می کردم مفید نیستم. در بازی ما مقابل روسیه چون تیم بسیار قوی بود به ما گفتند اگر ببازید حق دارید چون تیم قدری است؛ به خاطر بازی قبلی ام فکر می کردم من نمی توانم خوب بازی کنم اما دروازه بان تیم به من گفت "مطمئنم امروز خوب بازی می کنی" و از کاپیتان خواستم خودم بازی را پیش ببرم او هم قبول کرد و نتیجه این موضوع آن شد که دو تا گل بازی را من زدم و برد بسیار شیرینی بود.

در ادامه این گفت و گو که در برنامه «صبح پارسی» شبکه جام جم پخش شد، آرزو ایزدی دروازه بان تیم ملی هاکی روی یخ بانوان گفت: دروازه بانی در هاکی از نظر علمی جزو سه پست سخت ورزشی است. چون تکنیک های یخ بسیار سخت بوده و به علاوه وزن ۲۰ کیلو وسیله را هم باید تحمل کنیم و همه این ها را باهم هماهنگ کنیم. برای کنترل هاک مهم ترین اصل این است که باید قبل از شوت، زاویه خوبی با بازیکن بگیریم، همچنین فاصله با دروازه هم مهم است چون هاک کوچک است.

ایزدی تصریح کرد: از ابتدا اسکیت کار می کردم بعد که اندکی پیشرفت کردم مربی ما در استعدادیابی هایی که کرد من را به عنوان گزینه مناسبی برای هاکی انتخاب کرد و پس از تست های انجام شده نیز جزو لیست انتخابی بودم، از این موضوع خوشحال شدم و بعد هم به سراغ هاکی روی یخ رفتیم.

وی بیان کرد: از خرداد پارسال این تیم به فدراسیون اضافه شد و تیم ملی آن به صورت جدی آغاز به کار کرد.

دروازه‌بان تیم ملی هاکی روی یخ بانوان نیز درباره بازی تیمشان مقابل روسیه افزود: تیم ما اولین بار بود بازی برون مرزی داشت. در یک موقعیت در اثنای بازی دیدم مدام دارم زمین می خورم و نمی توانم عملکرد خوبی داشته باشم برای همین سعی کردم خودم را پیدا کنم و محکم تر بایستم. عملکردم در نیمه اول با دو بخش بعدی خیلی فرق داشت چون هوشیارتر شده بودم. همه فکر می کردند در بازی با روسیه ببازیم اما تیم ما خیلی هماهنگ بود و بازی را بسیار خوب پیش بردیم. تعداد گل ها روی یخ به خاطر شرایط بازیکنان و توپ، زیاد است و مثل فوتبال بازی با تعداد گل کم به پایان نمی رسد.

ایزدی ادامه داد: بعضی از آدم ها با همه توان ما را حمایت می کنند ولی اگر فدراسیون بیشتر ما را حمایت کند و اسپانسرهایی برای خرید تجهیزات به بازیکنان کمک کنند وضعیت هاکی ایران بسیار بهتر شده و افتخارات بیشتری را برای کشور رقم می زند.

منبع: اعتماد

ارسال نظر