کد خبر : 10269

منون که حدود ۱۰ سال ریاست MAS را بر عهده دارد، عنوان کرد: «با فعالیت‌های مبنی بر ارز دیجیتال، اساساً سرمایه‌گذاری در آینده‌ای موثر است که شکل آن در حال حاضر مشخص نیست.»

به گزارش پیام نو، راوی منون، مدیرعامل اداره پولی سنگاپور (MAS)، این کشور قصد دارد خود را به عنوان مرکز و پایتخت جهان برای شرکت‌های حوزه ارز دیجیتال تثبیت کند. سنگاپور با ایجاد چارچوب قانونی که مشخصا در زمینه مالیاتی به سود صنعت ارزهای دیجیتال است، به دنبال جذب سرمایه‌ها در این حوزه است.

مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به طور قابل توجهی متغیر است: کشور چین در ماه‌های اخیر بخش قابل توجهی از فعالیت‌های ارز دیجیتال را سرکوب کرد، در حالی که ژاپن به تازگی مجوز صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصصی ارزهای دیجیتال صادر کرده است. از سوی دیگر، السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی کشور پذیرفت.

از آنجایی که مراکز مالی در سراسر جهان به دنبال تنظیم قانونی عرضه ارز های دیجیتال هستند ، کشور سنگاپور نیز حایگاه خود را در این خصوص اعلام کرده است. این کشور قصد دارد ،خود را به مرکز ارز دیجیتال جهان برای شرکت‌های این حوزه تبدیل کند. بنا به اعلام راوی منون(Ravi Menon)، مدیر عامل بانک مرکزی سنگاپور (MAS)، دولت شهری سنگاپور ممکن بود که در زمینه نحوه مواجه با ارزهای دیجیتال عقب بماند و مزیت این عرضه را از دست بدهد.

آقای منون که حدود ۱۰ سال ریاست MAS را بر عهده دارد، عنوان کرد: «با فعالیت‌های مبنی بر ارز دیجیتال، اساساً سرمایه‌گذاری در آینده‌ای موثر است که شکل آن در حال حاضر مشخص نیست.»

این کشور به دلیل پذیرا بودن دنیای ارز های دیجیتال، با ایجاد یک چارچوب قانونی که به نفع استفاده کنندگان است، در خط مقدم این عرصه قرار دارد. سازمان مالیاتی کشور نیز به منظور ترویج رشد صنعت ارز دیجیتال ، قوانین خود را با فعالان این عرصه مطابقت داده است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر