Notice (8): Use of undefined constant flase - assumed 'flase' [/home/aasaam/xcms/core-common/app/Config/Config/Newsstudio.php, line 12]
آمریکا باید تحریم‌های پس از خروج از برجام را یکجا بردارد
کد خبر : 10435

شروط ایران برای بازگشت به برجام از زبان سخنگوی وزارت امور خارجه:

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه عمل دولت جدیدآمریکا بر خلاف ادعاهایش است، گفت: ایالات متحده باید بداند که عضو برجام نیست و نمی‌تواند به اعضای دیگر برجام اظهاراتی را منتسب کند یا درخواست‌هایی داشته باشد و بهتر است اول برادری خود را ثابت کند.

به گزارش پیام نو، سعید خطیب زاده، سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی بر اینکه ایران هنوز تمایلی برای بازگشت به برجام نشان نداده و اگر ایران به برجام برگردد ما نیز برمی‌گردیم، گفت: آمریکا باید بداند که عضو برجام نیست و به اعضای دیگر برجام نمی‌تواند اظهاراتی را منتسب کرده و یا درخواست‌هایی را داشته باشد. بهتر است اول از همه برادری خودش را ثابت کند.

خوشحالیم که این اراده و نیت خود را مدام تکرار می‌کنند شاید برای‌ این‌که فراموش نکنند تحریم‌هایی که به صورت غیرقانونی و فراسرزمینی توسط دولت قبلی اعمال و توسط این دولت ادامه یافت و برخی اضافه شد، می‌خواهند بردارند.

وی گفت: آن‌چه مهم است، عمل است و ما عملی که از دولت فعلی دیدیم متاسفانه در خلاف جهت اعلامی آنها بوده است.

خطیب‌زاده تصریح کرد:‌ مسیر آمریکا برای بازگشت به برجام روشن است، باید بپذیرد به عنوان مقصر وضعیت فعلی از مسیری که رفته برمی‌گردد، برای بازگشت از این مسیر غلط هم باید تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی که بعد از خروج آمریکا از برجام اعمال کرده را همه یک جا و به صورت موثر بردارد و تضمین دهند هیچ دولتی در آمریکا مجددا جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این شرایط را تکرار نخواهد کرد.


منبع: فارس

ارسال نظر