کد خبر : 10475

انتقاد خضریان به نطق یک نماینده:

نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به نطق میان دستور یکی از نمایندگان واکنش نشان داد و خواستار جلوگیری رئیس جلسه از اظهارات سیاسی شد.

به گزارش پیام نو، علی خضریان نماینده مردم تهران و سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در جلسه علنی امروز و در تذکر ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس، در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان در نطق میان دستور اظهار داشت: عموم مجلس انقلابی است و دغدغه‌های رهبر انقلاب را دارد.

وی ادامه داد: همه شاهد هستند که در رابطه با بودجه سال ۱۴۰۰ تخلفات صورت گرفته را در جلسات خصوصی با رئیس مجلس عرض کردیم و بر اساس قولی که رئیس مجلس داد تا برای بودجه سال ۱۴۰۱ ساختار به گونه‌ای تنظیم شود که چنین تخلفاتی نشود، دیگر موضوع را پیگیری نکردم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: لذا درست نیست نسبت به ۲۰۰ نماینده‌ای که پیگیر ماجرا بودند به گونه‌ای صحبت شود که در معرض اتهام قرار بگیرند، آن هم توسط عده‌ای که بعد از اینکه در بودجه دست برده شد، در قبال اتفاقات تلخی که در نوروز ۱۴۰۰ افتاد سکوت کردند.

خضریان تصریح کرد: سابقه ما در موضوعاتی مثل فتنه، برجام و FATF روشن است، کسانی که در هر سه این حوزه‌ها همسو با جریان فتنه ساکت بوده‌اند یا در آتش اینها دمیده‌اند، امروز نمی‌توانند صحبت از ولایی بودن کنند.

وی ادامه داد: یکی از نکاتی که امروز اهمیت دارد موضوع فضای مجازی است که در اولین دیدار رهبر انقلاب با مجلس ایشان تاکید کردند که مجلس به این موضوع ورود کند و گفتند که فضای مجازی رها شده است و خانواده‌ها در این فضا آسیب‌ می‌بینند.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: اقتصاد در فضای مجازی رهاست و نه می‌توان حق کسانی را که از آنها کلاهبرداری شده است، گرفت و نه جلوی کسانی که در این فضا درآمد نامشروع دارند گرفته می‌شود.

خضریان اظهار داشت: امروز کسانی در مجلس با کلیت حرکت مجلس در حوزه فضای مجازی مخالفت می‌کنند که در قبال دغدغه‌های رهبری خودشان را به نشنیدن می‌زنند؛ آیا رهبری را برای مطامع خودمان می‌خواهیم یا منظومه فکری ایشان را برای همه حوزه‌ها تبیین می‌کنیم؟

وی تأکید کرد: عموم نمایندگان در این حوزه رتبه  خوبی دارند و کسانی که وضعیت خوبی ندارند نباید در مجلس تفرقه ایجاد کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به رئیس جلسه هم گفت: اجازه ندهیم از تربیون‌های مجلس برای تسویه حساب‌های سیاسی و تفرقه انداختن میان نمایندگان استفاده شود.

منبع: فارس

ارسال نظر