کد خبر : 10649

رئیس اتحادیه خودرو :

الان تقاضای کاذب که مبتنی بر سرمایه گذاری باشد وجود نداشته و همین امر باعث شد تا شاهد ریزش قیمت حتی تا 10 میلیون تومان باشیم.

به گزارش پیام نو بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد در حالی‌که بازار این هفته را نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته افزایشی آغاز کرد، اما در ادامه از ثبات نسبی برخوردار شد.

  بررسی معاملات  بازار خودرو نشان از تثبیت قیمت‌ها نسبت به اوایل هفته داشته و حتی در برخی از خودروها نیز روند قیمت ها کاهشی شده است.

رئیس اتحادیه خودرو : کاهش تا 10 میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار / خودروهای خارجی تا سقف 1.2 میلیارد فقط خریدار دارند (+جدول قیمت از پراید و کوئیک تا پژو 206 و چینی ها)

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران در مورد وضعیت این روزهای بازار خودرو می گوید: به دلیل فک شدن سند خودروهای رهنی از سوی ایران خودرو و سایپا و امکان فروش این محصولات میزان عرضه خودرو به بازار افزایش یافته و لذا  باکاهش قیمت در روزهای اخیر مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون فقط افرادی که واقعا نیاز به خودرو دارند اقدام به خرید می کنند خاطر نشان کرد: الان تقاضای کاذب که مبتنی بر سرمایه گذاری در زمینه خودرو باشد در بازار وجود نداشته و همین امر باعث شد تا شاهد ریزش قیمت خودروهای داخلی حتی تا 10 میلیون تومان باشیم.

وی ادامه داد: خودرو" پژو پارس TU5" که در هفته گذشته با قیمت 350 میلیون تومان خرید و فروش می شد هم اکنون با رقم 335 میلیون تومان هم خریدار ندارد و یا پراید 131 که تا 154 میلیون تومان قیمت را تجربه کرده بود الان با رقم147 میلیون تومان ارائه می شود.همچنین در خودروهایی مانند پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 نیز با کاهش 5 و 10 میلیونی قیمت نسبت به هفته گذشته مواجه بودیم.

خودروهای خارجی خریداری ندارند

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران در پاسخ به پرسشی در زمینه چگونگی خرید و فروش خودروهای خارجی در بازار گفت:خودروهای خارجی ماه هاست که مشتری ندارند و اگر هم معاملاتی در این حوزه انجام شود مربوط به خودروهایی تا رنج 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است .

وی ادامه داد: قبلا افراد زیادی این خودروها را برای سرمایه گذاری خریداری می کردند ولی الان با نبود مشتری بیشتر این افراد خود فروشنده شده اند اما مشتری در بازار وجود ندارد.

موتمنی با بیان اینکه شخصی که خودروی خارجی سوار می شود در صورتیکه اقدام به تعویض آن می کند که بتواند نوع جدیدتر آن را خریداری کند خاطر نشان کرد: به دلیل عدم واردات خودرو سال هاست که خودروی جدیدی وارد کشور نشده، پس شخصی که مثلا سانتافه 2017 سوار می شود به دلیل اینکه خودروی جدید وجود ندارد تا آن را خریداری کند اقدام به تعویض خودروی خود نمی کند

وی ادامه داد: در گذشته برخی هم با فروش خودروهای داخلی خود و پرداخت مابه التفاوت اقدام به خرید خودرو خارجی می کردند که به دلیل افزایش فاصله قیمتی که هم اکنون وجود دارد انجام این کار برایشان مقدور نیست پس همین موضوعات هم خود یکی از دلایل عدم خرید و فروش در حوزه خودروهای خارجی است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر