کد خبر : 10753

سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور:

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی خواهیم یارانه ها به جیب کسانی برود که وضعشان خوب است و روز بروز ثروتمندتر می شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر بگیریم.

به گزارش پیام نو، سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور، با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: سفرهای استانی برای رفع مشکلات خیلی موثر است همچنین موجبات آشنایی وزرا را با مناطق مختلف کشور فراهم می کند. ایران فقط تهران نیست باید همه شهرستان ها را در نظر بگیریم و امکانات مناسب در همه استان ها توزیع شود. باید اولویت هر استان مشخص شود. هماهنگی ها و گفت و گوها با نمایندگان و مسئولین محلی سبب می شود تصمیم گیری ها آثار و نتایج خیلی خوبی در زندگی مردم داشته باشد.

حسینی در خصوص تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت در کالاهای اساسی گفت: درخصوص این لایحه جلسات گسترده ای برگزار شد و همه سعی دولت بر این است که مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر برای تامین کالاهای اساسی و به لحاظ اقتصادی دچار مشکل نشوند. ان شاالله یک هماهنگی و وفاق بین مجلس و دولت به وجود خواهد آمد تا در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداشته باشیم و تبعات منفی برای اقشار متوسط جامعه بویژه قشر ضعیف جامعه بوجود نیاید و لایحه به خوبی اجرا شود. به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی خواهیم یارانه ها به جیب کسانی برود که وضعشان خوب است و روز بروز ثروتمندتر می شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر  بگیریم.

او افزود: ماهانه متوسط دوازده هزار میلیارد بدهی های دولت قبل را وصول می کنیم و که در کنار آن ۵۰ هزار میلیارد تومان هم هزینه های جاری دولت است که رقم سنگینی است. دولت همواره تلاش دارد تا استقراضی صورت نگیرد و تورم را کنترل کند. اما متاسفانه تا مدتها آثار و تبعات تصمیمات دولت گذشته ادامه دارد. از دولت توقع نداشته باشیم در کوتاه مدت مشکلات را حل کند.

معان پارلمانی رئیس جمهور گفت: بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی در خصوص انتصابات فامیلی در دولت بیان می شود صحت ندارد، همانطور که آقای رئیس جمهور اعلام کردند اگر انتصابی صرفا بخاطر وابستگی فامیلی صورت گرفته و فرد شایستگی لازم را نداشته حتما اعلام کنند.

منبع:برنا

ارسال نظر