Notice (8): Use of undefined constant flase - assumed 'flase' [/home/aasaam/xcms/core-common/app/Config/Config/Newsstudio.php, line 12]
کمیته فقهی گردشگری ایجاد شود
کد خبر : 10793

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: خواهش ما این است که با حضور نهادهای مختلف کمیته فقه گردشگری برای تسهیل در این بخش ایجاد شود.

به گزارش پیام نو، علی اکبر عبدالملکی در نشست امروز اتاق بازرگانی ایران با وزیر گردشگری و میراث فرهنگی اظهار کرد:‌ 11 درصد از اشتغال جهان مربوط به گردشگری بوده و به ازای هر گردشگر حدود هزار دلار تولید ثروت می‌شود. گردشگری نیازی برای فردا است که یکی از راه‌های توسعه آن و مقابله با ایران هراسی، استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور و همچنین استفاده از ظرفیت اتاق‌های بازرگانی مشترک است.

با توجه به همزیستی ادیان مختلف در طول تاریخ در ایران گردشگری مذهبی می‌تواند یکی از ظرفیت‌های مهم باشد.

هفته گذشته جلسه‌ای با نماینده آیت الله سیستانی و همچنین آیت الله صافی گلپایگانی داشتیم تا در مورد فقه گردشگری صحبت کنیم خواهش ما این است که با حضور نهادهای مختلف کمیته فقه گردشگری برای تسهیل در این بخش ایجاد شود.

همچنین از دیگر خواسته‌های ما این است که با حمایت اتاق بازرگانی و وزارت گردشگری عنوان «گردشگری» به نام اتاق بازرگانی اضافه شده و نمایندگانی در هیات نمایندگان اتاق داشته باشیم.

در ذیل کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی 14 کمیسیون را تعریف کرده‌ایم که از این میان می‌توان به گردشگری سلامت، گردشگری خوراک، گردشگری خلاق، گردشگری بین المللی، اقتصاد ورزش، اقتصاد هنر، صنایع دستی، مناطق آزاد و ... اشاره کرد.

پیشنهاد ما پررنگ کردن نقش اتاق بازرگانی در بخش گردشگری است همچنین پیشنهاداتی مانند هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش برای قرار دادن دست کم یک درس در مورد گردشگری و یک درس در مورد صنایع دستی در پایه‌های تحصیلی انجام شود. همچنین هماهنگی با صدا و سیما برای استفاده از عناصر گردشگری در برنامه‌های مختلف از جمله فیلم‌ها و سریال‌ها و هماهنگی با وزارت صمت برای استفاده از این عناصر در بسته‌بندی‌ها صورت بگیرد. دو بخش مشاوره کسب و کار گردشگری و فدراسیون گردشگری نیز در حال ایجاد است.

منبع: ایلنا

 

ارسال نظر