| 02:24   
کد خبر : 11156

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان:

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: تاکنون پروتکل خاصی برای پروازهای ورودی خارجی به فرودگاه‌های خوزستان به ما ابلاغ نشده است.

به گزارش پیام نو، مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: پروتکل خاصی برای جلوگیری از ورود سویه اُمیکرون و اعمال قرنطینه و محدودیت برای پروازهای ورودی خارجی به فرودگاه‌های خوزستان تاکنون به ما ابلاغ نشده است.

سید مهدی رزاز، در خصوص اعمال پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌های خوزستان با توجه به شیوع سویه اُمیکرون، اظهار کرد: در حال حاضر همه پروازهای کشور با ظرفیت ۱۰۰ درصدی انجام می‌شوند و قانون ظرفیت ۶۰ درصدی پروازها به دلیل شیوع کرونا، برداشته شده است.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی از جمله ضد عفونی و استفاده از ماسک در فرودگاه‌های خوزستان رعایت می‌شود اما تاکنون دستورالعمل خاصی برای مقابله با شیوع سویه اُمیکرون به فرودگاه‌های خوزستان ابلاغ نشده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: برای استفاده از هواپیما مسافران باید واکسیناسیون شده باشند و یا دارای تست پی‌سی‌آر منفی باشند. در غیر اینصورت اجازه استفاده از پرواز و سوار شدن به هواپیما را ندارند.

رزاز با اشاره به ورود پروازهای خارجی به فرودگاه بین المللی اهواز عنوان کرد: در حال حاضر پروازهایی از کشور ترکیه و کویت به خوزستان انجام می‌شود اما از کشور امارات در حال حاضر پروازی به خوزستان نداریم.

وی ادامه داد: پروتکل خاصی برای جلوگیری از ورود سویه اُمیکرون و اعمال قرنطینه و محدودیت برای پروازهای ورودی خارجی به فرودگاه‌های خوزستان تاکنون به ما ابلاغ نشده است اما همه پروتکل‌های لازم برای مقابله با شیوع کرونا در فرودگاه‌های استان رعایت می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر