| 06:44   
کد خبر : 11160

سخنگوی صنعت برق:

سخنگوی صنعت برق گفت: اگر نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شوند، به اجبار از سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند.

به گزارش پیام نو، مصطفی رجبی مشهدی (سخنگوی صنعت برق) با بیان اینکه گاز به عنوان سوختی مناسب برای نیروگاه‌ها که افزایش کارایی آنها و کاهش آلایندگی را نیز در پی دارد مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار کرد: با همکاری مشترکان مشکلی برای تامین گاز نیروگاه‌ها به وجود نخواهد آمد و امیدواریم که این همکاری‌ها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت برق یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز است، گفت: در شرایط فعلی نیروگاه‌ها عمدتا ۷۵ درصد از سوخت گاز و حدود ۲۰ درصد از گازوئیل و نزدیک به ۵ درصد از مازوت استفاده می‌کنند البته در شرایطی که دما کاهش یابد، مجبور خواهیم شد تا میزان مصرف گاز را کاهش دهیم و از سوخت پشتیبان برای نیروگاه‌ها استفاده کنیم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به مزایای استفاده از سوخت گاز برای نیروگاه‌ها، اظهار کرد: گاز سوخت بهتر و مناسب‌تری برای نیروگاه‌هاست چراکه باعث افزایش کارایی نیروگاه‌ها می‌شود و آلایندگی کمتری نیز در پی دارد.

وی با بیان اینکه باتوجه به مزایای استفاده از سوخت گاز، اولویت صنعت برق استفاده از گاز در نیروگاه‌هاست، گفت: اگر مشترکان مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند، چالش‌های موجود کاهش می‌یابد و می‌توانیم با سوخت گاز زمستان را پشت سر بگذاریم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر