| 18:37   
کد خبر : 11298

زارع‌پور:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در یک کلام اگر بخواهم بگویم وزارت ما وزارت توسعه شبکه ملی اطلاعات خواهد بود و همه بخش‌های این وزارتخانه باید نقش و وظایف خود را در تحقق این شبکه ببینند.

به گزارش پیام نو، عیسی زارع‌پور امروز در جلسه علنی مجلس درخصوص بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: همان‌طور که از روز اول عرض کردم مسوولیت این کار برعهده من خواهد بود و برای آن سازوکاری پیش‌بینی کرده‌ام و شورایی تحت عنوان شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده است.

او با اشاره به اینکه محور فعالیت‌ها در دوره جدید وزارت ارتباطات مبتنی بر توسعه شبکه ملی اطلاعات است، اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور یکی از مهم‌ترین و راهبردی‌ترین طرح‌هایی است که باید به سرعت اجرایی شود و باوجود همه زحماتی که در گذشته کشیده شده، وضعیت مطلوبی در این حوزه نداریم.

زارع‌پور افزود: بیش از 10 سال است که شبکه ملی اطلاعات در کشور مطرح است اما به تازگی سال گذشته و در شهریور ماه شورای عالی فضای مجازی تکلیف دستگاه‌ها را در تحقق شبکه ملی اطلاعات مشخص کرد و من نیز پیشتر اعلام کردم که برای تحقق برنامه‌های خود در چارچوب شبکه ملی اطلاعات و تکالیف قانونی خود برنامه‌های مدونی دارم.

به گفته او، بیش از 120 پروژه بزرگ ذیل شبکه ملی اطلاعات و پیش‌بینی‌های شورای عالی فضای مجازی تعریف شده است و شبکه ملی اطلاعات یکی از الزامات امروز کشور است و بحث بسیار مهمی است که متاسفانه دو هیولا از آن در این سال‌ها ساخته شده است.

او افزود: از این شبکه یک هیولا برای مسوولان و یک هیولا برای مردم ساخته‌اند و عده‌ای می‌گویند که این قابل تحقق نیست و امری دست نیافتنی است و دومین غولی که برای مردم از آن ساخته شده است می‌گویند اگر این شبکه راه‌‌اندازی شود، اینترنت محدود می‌شود و دسترسی‌های مردم کم خواهد شد درحالی‌که به هیچ‌وجه این طور نیست.

منبع: قرن نو

 

ارسال نظر