| 17:38   
کد خبر : 11299

افزایش تعداد نمایندگان با پیشی گرفتن از قطر

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رسما سهمیه کشورهای مختلف در لیگ قهرمانان را اعلام کرد.

به گزارش پیام نو، سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا چند فصلی می شود که 2+2 نماینده  است. اما با توجه به عملکرد تیم های ایرانی در سال های اخیر حالا این سهمیه افزایش پیدا کرده است.

 کنفدراسیون فوتبال آسیا، امروز اعلام کرد ایران توانست با کسب میانگین ۷۷.۷۹ امتیاز در ۴ دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا با پیشی گرفتن از قطر که ۷۵.۱۳ امتیاز کسب کرد، نمایندگان این کشور را جا گذاشته و در رتبه چهارم آسیا قرار بگیرد. بدین ترتیب ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ دارای سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم خواهد بود.

این سه سهمیه مستقیم به قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی و همچنین تیم دوم جدول رده بندی لیگ بیست و یکم خواهد رسید و تیم سوم لیگ نیز راهی مرحله پلی آف می شود. البته چنانچه قهرمان لیگ و جام حذفی یک تیم باشد، آنها تیم های اول تا سوم لیگ راهی مرحله گروهی می شوند و تیم چهارم به دیدار پلی آف خواهد رسید.

البتهه این سهمیه بندی، برای دو فصل دیگر لیگ قهرمانان آسیا یعنی سال ۲۰۲۳ است و در رقابت های پیش رو که در سال ۲۰۲۲ آغاز می شود، سهمیه ایران همان ۲+۲ است که پرسپولیس و فولاد راهی مرحله گروهی شده اند و استقلال به همراه سپاهان در مرحله پلی آف به ترتیب باید با بنی یاس و الشارجه از کشور امارات دیدار کنند.

منبع: قرن نو

 

ارسال نظر